13-latek podpalił szkołę. Media: był niezadowolony z nauczycielki

Autor:
lukl//now
Źródło:
telegraaf.nl, PAP
13-latek podpalił szkołę w Roermond, w Holandii
13-latek podpalił szkołę w Roermond, w Holandii
wideo 2/4
13-latek podpalił szkołę w Roermond, w Holandii

Holenderska policja zatrzymała 13-latka, który zdaniem śledczych podpalił szkołę w mieście Roermond na południu kraju. Chłopiec uczęszcza do placówki, w której podłożył ogień. Jak poinformował dziennik "De Telegraaf", motywem podpalenia miało być niezadowolenie z nauczycielki.

"De Telegraaf" napisał, że pożar w szkole średniej BC Broekhin w Roermond wybuchł około godziny 17.45 w sobotę. Ogień nie zagroził budynkowi, ale spowodował szereg zniszczeń. Policja nie miała problemu z ustaleniem sprawcy. Okazał się nim 13-letni uczeń szkoły, który zamieścił w internecie nagranie z podpalenia.

Policja nie udziela bliższych informacji na temat sprawcy z uwagi na jego wiek.

Policjanci w HolandiiZdjęcie ilustracyjneShutterstock

13-latek podpalił szkołę. Nagrał też siebie

Jak wskazał holenderski dziennik "De Telegraaf", na nagraniu zarejestrowanym przez 13-latka nie tylko padło nazwisko nauczycielki wraz z przekleństwami pod jej adresem, ale sprawca częściowo sfilmował również siebie.

W artykule "De Telegraaf" można przeczytać, że "szkoła w poniedziałek ma wznowić zajęcia, ale pierwsze godziny lekcyjne zostaną odwołane, by nauczyciele mogli omówić to, co się stało".

W niedzielę rozpoczęło się sprzątanie części budynku dotkniętego pożarem. Jedno skrzydło szkoły ma pozostać zamknięte jeszcze przez dwa tygodnie, ponieważ wymaga większych prac.

Szkoła, w której 13-latek podłożył ogień
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:lukl//now

Źródło: telegraaf.nl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości