Podpaliła internat, bo nauczyciel zabrał jej telefon. 19 zarzutów zabójstwa dla uczennicy

Autor:
jdw//mm
Źródło:
ABC News, Reuters, TVN24.pl

19 zarzutów zabójstwa postawiono 15-letniej uczennicy żeńskiej szkoły Mahdia Secondary School w Gujanie, która oskarżona jest o celowe podłożenie ognia w swoim internacie. W pożarze zginęło 19 osób, w tym pięcioletni chłopiec. Grozi jej dożywocie. 

Do pożaru internatu w Mahdia Secondary School doszło w nocy z 21 na 22 maja. Zdaniem śledczych ogień, w którym zginęło 19 osób, został "złośliwie podłożony", a o wzniecenie niszczycielskiego pożaru ​​podejrzana jest 15-letnia uczennica, której imienia i nazwiska nie upubliczniono. "Prawdopodobnym powodem jest to, że nauczyciel zabrał jej telefon komórkowy", informowali 23 maja funkcjonariusze.

Uczennica oskarżona o 19 zabójstw

Podejrzana o spowodowanie pożaru nastolatka została umieszczona w areszcie dla nieletnich w Gujanie. Podczas poniedziałkowego zdalnego przesłuchania w Sądzie Magistrackim w Georgetown usłyszała 19 zarzutów zabójstwa.

Dziewczyna będzie sądzona jako dorosła - informuje ABC News. Jeśli zostanie uznana winną, może zostać skazana na karę dożywotniego pozbawienia wolności. Podczas zaplanowanej na 5 lipca kolejnej rozprawy przydzieleni do sprawy oskarżyciele i obrońcy mają zdecydować, czy będą gotowi na rozpoczęcie wstępnego procesu.

Zgliszcza internatu w mieście Mahdi w Gujaniefacebook.com/OPGuyana

ZOBACZ TEŻ: Pożar pensjonatu, częściowo zawalił się dach. "Akcja może potrwać do godzin wieczornych"

Pożar internatu w Gujanie

Do tragedii w internacie Mahdia Secondary School w Gujanie doszło w nocy z 20 na 21 maja. Gdy pożar wybuchł, wszystkie wyjścia w internacie były zamknięte, a w oknach znajdowały się stalowe kraty uniemożliwiające dzieciom ucieczkę. Przybyli na miejsce strażacy zastali cały budynek objęty płomieniami, opanowanie ognia zajęło im trzy godziny. Z płomieni udało się bezpiecznie wyprowadzić około 20 dziewcząt, niemal 30 innych z różnego stopnia obrażeniami trafiło do szpitala. Mimo udzielonej pomocy 18 uczennic zmarło, w pożarze zginął również pięcioletni chłopiec.

ZOBACZ TEŻ: 33-latka zginęła w pożarze domu. Poszła odwiedzić koleżankę

Autor:jdw//mm

Źródło: ABC News, Reuters, TVN24.pl

Źródło zdjęcia głównego: facebook.com/OPGuyana

Pozostałe wiadomości