Świat

Georg Ratzinger dla TVN24: Brat nie będzie mieszał się w papieską politykę

Świat

Brat Benedykta XVI: jeśli zostanie poproszony o radę, na pewno jej udzieli
tvn24Georg Ratzinger w rozmowie z TVN24

- Brat na pewno nie będzie stwarzał konkurencji dla nowego papieża, nie będzie się mieszać w papieską politykę, ale jeżeli zostanie poproszony o radę to na pewno jej udzieli - mówi w rozmowie z TVN24 brat Benedykta XVI, ks. Georg.

Jak powiedział ks. Georg Ratzinger, zapewne wybierze się do Rzymu, by spotkać się z bratem. - Wspólny czas będziemy spędzać tak jak do tej pory: poranna msza, potem wspólne śniadanie, odprawianie brewiarza, kolejna msza i wolny czas, który spędzać głównie na rozmowach - mówi.

Pytany o różnice między pontyfikatem Jana Pawła II i Benedykta XVI, odpowiada, że trudno je porównać. - Jan Paweł II, wraz ze swoim cierpieniem, był papieżem do samego końca. Ale czasy się zmieniły - zauważa.

"Nie można porównywać tych dwóch sytuacji"

Według niego, są również inne rzeczy, które wpłynęły na decyzję o rezygnacji Benedykta XVI. - Dlatego uważam, że nie można porównywać tych dwóch sytuacji - uważa.

Papież Benedykt XVI w poniedziałek zapowiedział swoją abdykację. Ustąpi 28 lutego, dzień wcześniej odbędzie się ostatnia audiencja generalna z jego udziałem.

Autor: jk//gak / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Tagi:
Raporty: