Batalia w rodzinie ikony francuskiego kina. Życie Alaina Delona "w niebezpieczeństwie"

Źródło:
PAP, RTL
Aktor Alain Delon odbiera Honorową Złotą Palmę. Nagranie archiwalne
Aktor Alain Delon odbiera Honorową Złotą Palmę. Nagranie archiwalne
Reuters Archive
Aktor Alain Delon odbiera Honorową Złotą Palmę. Nagranie archiwalneReuters Archive

Hiromi Rollin, była opiekunka Alaina Delona, twierdzi, że życie 88-letniego aktora, ikony francuskiego kina, "jest w niebezpieczeństwie". Ma to mieć związek z przerwaniem jego leczenia. W tle sprawy jest konflikt między dziećmi aktora, wzajemne oskarżenia między nimi i sprawa podziału majątku po ojcu.

Najstarszy syn Alaina Delona, Anthony, oskarżył w wywiadzie dla magazynu "Paris-Match" swoją przyrodnią siostrę Anouchkę o ukrywanie złego stanu zdrowia ojca i zaniedbanie go. Informacje potwierdził młodszy syn Delona – Alain-Fabien, oskarżając Anouchkę o utrudnianie kontaktów z ojcem mieszkającym obecnie w Szwajcarii.

Rodzeństwo obrzuca się również oskarżeniami w wywiadach udzielanych stacjom telewizyjnym. Zdaniem synów Delon został pozostawiony przez ich siostrę sam sobie i rozważa nawet samobójstwo.

Z kolei prawniczka aktora i Anouschki - Christophe Ayel - zapytała publicznie Anthony'ego, czy chce śmierci swojego ojca. Adwokat w wywiadzie dla gazety "La Tribune du Dimanche" stwierdziła, że Delon nie spodziewał się takich wyrzutów pod adresem swojej córki, dodając, że: "wszystkie te historie i medialne oskarżenia strasznie wpływają na stan zdrowia ojca".

W tle sprawy podział majątku

Media spekulują, że konflikt między dziećmi Delona może wynikać z podziału majątku, który zaproponował Delon. Po śmierci aktora udział Anthony'ego w spadku będzie wynosić 25 procent, podobnie jak jego młodszego brata Alaina-Fabiena, zaś córki Anouchki – 50 procent. "Anouchka zawsze miała wyjątkową relację z ojcem. Alain Delon nigdy nie ukrywał swoich burzliwych relacji z synem, na którego nigdy nie przestaje narzekać" - relacjonuje prawniczka, wskazując, że Anthony "pozycjonuje się jako ofiara i apeluje do mediów, aby rozpowszechniały tę informację".

Tydzień temu Anouchka Delon złożyła skargę przeciwko swojemu bratu Anthony'emu za "zniesławienie", "oszczerstwo", "groźby" i "nękanie".

Z kolei była opiekunka aktora, Japonka Hiromi Rollin, oskarża jego dzieci o to, że zakończyły leczenie ojca, co doprowadziło do pogorszenia się jego stanu zdrowia. Rollin została w lipcu zwolniona z pracy w posiadłości Douchy, gdzie mieszkała z aktorem, opiekując się nim.

"Moje obawy potwierdziła Anouchka i jej prawnik. Powiedzieli, że przerwali leczenie pod koniec sierpnia. Życie Alaina jest w niebezpieczeństwie. Nie boję się powiedzieć, że grozi mu śmierć" - ostrzegła Rollin w wywiadzie dla stacji RTL.

Latem dzieci aktora oskarżyły Rollin, że stosowała wobec niego przemoc fizyczną i izolowała go od rodziny. Dzieci doprowadziły do zwolnienia opiekunki.

Autorka/Autor:mjz/tr

Źródło: PAP, RTL