Chińczycy nie wjadą do Rosji. Przez epidemię koronawirusa

TVN24 | Świat

Autor:
ft//now
Źródło:
PAP

Z powodu epidemii koronawirusa Rosja od czwartku zawiesi wjazd obywateli Chin na swoje terytorium - podało biuro wicepremier Rosji Tatiany Golikowej. Decyzja dotyczy wjeżdżających do Rosji w celach zarobkowych, prywatnych, edukacyjnych i turystycznych.

Komunikat wydano we wtorek, po spotkaniu poświęconym zapobieganiu rozprzestrzenienia się nowego koronawirusa w Rosji.

Zawieszenie wjazdu dla obywateli Chin jest tymczasowe i nie dotyczy podróżujących tranzytem. Decyzja dotyczy wjeżdżających do Rosji w celach zarobkowych, prywatnych, edukacyjnych i turystycznych.

Z powodu epidemii koronawirusa Rosja zamknęła odcinki swej granicy z Chinami na Dalekim Wschodzie i wprowadziła ograniczenia w przekraczaniu granicy z Mongolią. Władze zawiesiły też wydawanie wiz roboczych i turystycznych dla obywateli Chin.

Od 3 lutego rosyjskie koleje państwowe wstrzymały kursowanie pociągów do Chin. Nie latają tam również rosyjskie linie lotnicze z wyjątkiem największego przewoźnika - Aerofłotu. Wykonuje on rejsy wyłącznie do Pekinu, Szanghaju, Kantonu i Hongkongu.

PAP/Adam Ziemienowicz

Epidemia koronawirusa

Nowy koronawirus może wywoływać śmiertelnie groźne zapalenie płuc. Według najnowszych danych państwowej komisji zdrowia do wtorku w całych Chinach kontynentalnych potwierdzono ponad 75 tysięcy przypadków zakażeń. Ponad 2 tysiące spośród zakażonych zmarło, a ponad 12 tysięcy osób wyzdrowiało i opuściło już szpitale.

Większość zakażeń i zgonów odnotowano w prowincji Hubei w środkowych Chinach.

Autor:ft//now

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: