Elżbieta II. Pałac Buckingham opublikował nie widziane dotąd zdjęcie królowej

Źródło:
PAP

Pałac Buckingham opublikował nieznane dotąd zdjęcie Elżbiety II. Zostało wykonane w maju, a królowa jest na nim szeroko uśmiechnięta. Władze poinformowały w niedzielę kolejka osób chcących przejść obok trumny królowej w Westminster Hall została już zamknięta.

Pierwsze osoby ustawiały się w kolejce już w poniedziałek. Trumna z ciałem królowej została przetransportowana z Pałacu Buckingham do Pałacu Westminsterskiego, siedziby brytyjskiego parlamentu, w środę po południu. Ludzie zaczęli być wpuszczani do Westminster Hall w środę o godzinie 18.00 czasu polskiego.

Już przed południem w niedzielę poinformowano, że kolejka zostanie wkrótce zamknięta. "W celu uniknięcia rozczarowania, prosimy nie wyruszać w drogę w celu dołączenia do kolejki" - przekazały władze.

Choć dołączanie do kolejki jest już niemożliwe, to cały czas czekają w niej tysiące osób, które po kilkunastu godzinach będą miały możliwość przejść obok trumny zmarłej monarchini. Westminster Hall będzie otwarty dla chcących pożegnać królową do godziny 7.30 czasu polskiego w poniedziałek.

Zdjęcie Elżbiety II

W niedzielny późny wieczór Pałac Buckingham zaprezentował wykonane w maju, niepublikowane dotychczas zdjęcie monarchini. Zostało zrobione na zamku w Windsorze tuż przed obchodami Platynowego Jubileuszu, czyli 70-lecia jej panowania. Jego autorem jest fotograf Ranald Mackechnie, który wykonał również opublikowany z okazji rozpoczęcia obchodów jubileuszowy portret królowej.

Szeroko uśmiechnięta królowa ma na sobie niebieską sukienkę, swój ulubiony trójpasmowy naszyjnik z pereł, kolczyki z pereł oraz broszki z akwamarynem i diamentem - prezent na 18. urodziny od ojca Jerzego VI w 1944 r. Broszki te Elżbieta II miała, gdy przemawiała do narodu w 75. rocznicę zakończenia II wojny światowej w Europie w 2020 r. oraz podczas telewizyjnego przemówienia z okazji Diamentowego Jubileuszu w 2012 r.

Autorka/Autor:lukl/kab

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: