Dowódca obrońców Azowstalu apeluje do Elona Muska o pomoc w ewakuacji

Autor:
ft/kab
Źródło:
PAP
Rosyjskie pociski spadają na Azowstal
Rosyjskie pociski spadają na Azowstal t.me/andriyshTime
wideo 2/21
t.me/andriyshTimeRosyjskie pociski spadają na Azowstal

Dowódca broniącej zakładów Azowstal w Mariupolu 36. Brygady Piechoty Morskiej Ukrainy Serhij Wołyna zaapelował w mediach społecznościowych do miliardera i założyciela firmy SpaceX Elona Muska o pomoc w ewakuacji jego żołnierzy do kraju trzeciego.

"Elon Musk, mówią, że przybyłeś z innej planety, aby nauczyć ludzi wiary w niemożliwe. Nasze planety są obok siebie, ja żyję tu, gdzie przetrwanie jest prawie niemożliwe. Pomóż nam wydostać się z Azowstalu do kraju mediatora. Jeżeli nie ty, to kto ? Daj mi wskazówkę" - napisał Wołyna.

Atak Rosji na Ukrainę. Relacja na żywo w tvn24.pl >>>

Zaapelował też do wszystkich o pomoc, aby uznawany za najbogatszego człowieka na świecie Musk zobaczył jego apel.

"Udowodnił, że dla niego nie ma problemów nie do rozwiązania, że wszystko jest możliwe! On nigdy się nie poddaje, tak jak my! Potrzebujemy wsparcia superczłowieka!" - napisał Wołyna.

Rosjanie atakują ostatni punkt oporu w Mariupolu

Zakłady metalurgiczne Azowstal są ostatnim punktem ukraińskiego oporu w obleganym i zniszczonym przez Rosjan Mariupolu. Sztab generalny ukraińskiej armii poinformował w czwartek rano, że "w Mariupolu główne wysiłki okupantów skupiają się na blokowaniu i próbie zniszczenia naszych jednostek na terenie zakładu Azowstal". "Wróg nie przestaje wykonywać ataków z powietrza" - napisano w komunikacie.

Wicepremier Ukrainy Iryna Wereszczuk poinformowała w środę, że trwają rozmowy z Rosją o wymianie ciężko rannych obrońców Mariupola na rosyjskich jeńców wojennych, ale na razie negocjacje te nie przyniosły rezultatu. Rosja odrzuca przekazanie Ukraińców stronie trzeciej.

ZOBACZ TEŻ >> Szef Roskosmosu grozi Muskowi. "I za to odpowiesz jak dorosły, niezależnie od tego, jak bardzo zgrywasz pajaca"

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ft/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości