Elon Musk potwierdza narodziny trzeciego dziecka z Grimes. Rodzice znów wybrali niezwykłe imię

Źródło:
CNN, X/Elon Musk, Business Insider
Elon Musk (nagranie archiwalne)
Elon Musk (nagranie archiwalne)Reuters
wideo 2/3
Elon Musk (nagranie archiwalne)Reuters

Na świat przyszło trzecie wspólne dziecko Elona Muska i kanadyjskiej piosenkarki Grimes. Chłopiec, podobnie jak jego starsze rodzeństwo, otrzymał oryginalne imię - Tau Techno Mechanicus. Założyciel i właścicieli Tesli łącznie ma już dziesięcioro dzieci.

Informację o narodzinach swojego kolejnego dziecka Musk potwierdził we wpisie, który na należącej do niego platformie X (dawniej Twitter) opublikował w niedzielę, 10 września. "Tau Techno Mechanicus" - napisał miliarder. Była to odpowiedź na post zajmującego się branżą rozrywkową profilu Pop Base, który dzień wcześniej donosił o przyjściu dziecka na świat, pomijając pierwsze z imion (Tau), co skorygował sam Musk.

CNN podkreśla, że ciąża Grimes, partnerki Muska, utrzymywana była w tajemnicy do samego końca. Tau Techno Mechanicus jest trzecim dzieckiem kanadyjskiej piosenkarki, której prawdziwe imię i nazwisko to Claire Boucher, oraz 52-letniego biznesmena. Para zaczęła spotykać się w 2018 roku. Dwa lata później urodził się ich syn, który otrzymał imię X AE A-XII. W grudniu 2021 roku na świat przyszło drugie dziecko Muska i Boucher - urodzona przez surogatkę córka, której imienia początkowo nie podano do publicznej wiadomości. Kilka miesięcy później Grimes zdradziła, że dziewczynka nazywa się Exa Dark Sideræl.

Portal wyjaśnia, że choć piosenkarka i biznesmen ogłosili rozstanie we wrześniu 2021 roku, od tamtej pory status ich związku pozostaje "bardzo płynny".

ZOBACZ TEŻ: CNN: Elon Musk miał wyłączyć sieć Starlink, by nie dopuścić do ataku dronów na rosyjskie okręty

Elon Musk - dzieci

Elon Musk ma łącznie już dziesięcioro dzieci. We wrześniu ubiegłego roku Business Insider, powołując się na dokumenty sądowe, informował, że w listopadzie 2021 roku założyciel Tesli został ojcem bliźniaków. Portal donosił, że ich matką jest Shivon Zilis, dyrektorka wykonawcza w Neuralink, jednej z firm miliardera, co później zostało oficjalnie potwierdzone. Kilka dni temu w mediach społecznościowych pojawiło się pierwsze zdjęcie Muska z bliźniakami. W rozmowie z magazynem "Time" biznesmen zdradził też imiona chłopców - Strider i Azure.

W 2004 roku pierwsza żona Muska, Justine, urodziła mu bliźniaki Griffina i Xaviera. Dwa lata później para doczekała się trojaczków - Kaia, Saxona i Damiana. W obu przypadkach wykorzystano metodę zapłodnienia in vitro.

ZOBACZ TEŻ: "Financial Times": Musk bez pytania przekazał biografowi korespondencję z ukraińskim wicepremierem

Autorka/Autor:kgo//am

Źródło: CNN, X/Elon Musk, Business Insider

Źródło zdjęcia głównego: The Washington Post/Getty Images