- Poza tym, że go lubię, to go nie potrzebuję - mówił Donald Trump o Elonie Musku przed spotkaniem swojego gabinetu. Komentował też zakup modelu tesli, na który "nie dostał żadnej zniżki".
- Elon wykonał fantastyczną robotę. Siedzi tutaj i nie obchodzi mnie to. Poza tym, że go lubię, to go nie potrzebuję. Ale mówię wam, ten facet wykonał fantastyczną robotę - mówił Trump do dziennikarzy przed spotkaniem jego gabinetu.
Mówił też o tesli, którą kupił. - Nie potrzebuję jego samochodu. Właściwie kupiłem jeden - mówił Trump. Dodał, że "nie dostał żadnej zniżki, tylko najwyższą cenę". - Zapłaciłem dużo pieniędzy za ten samochód, ale szczerze mówiąc, on robi świetne samochody. Wiesz, co z nim robię? Pozwalam nim jeździć ludziom w biurze - mówił Trump.
Protesty przeciwko Muskowi
Dwie trzecie Amerykanów nie kupiłoby tesli, a głównym powodem jest Elon Musk - wynika z marcowego sondażu Yahoo News i YouGov.
Elon Musk jest doradcą Donalda Trumpa i to on ma być odpowiedzialny za zwalnianie pracowników rządowych i ograniczanie wydatków. Sprzeciw wobec niego jest też wyrażany poprzez podpalanie tesli i salonów sprzedaży samochodów tej marki. Protesty przeciwko stworzonej przez najbogatszego Amerykanina firmie rozlały się też poza Stany Zjednoczone. Odbyły się w Londynie i w Berlinie.
"Zatrąb, jeśli nienawidzisz Elona". CZYTAJ WIĘCEJ
Autorka/Autor: asty/kab
Źródło: Fox News
Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA/Samuel Corum/ POOL