Dagestan: W milicyjnym szturmie zginęło osiem osób


- Rosyjska milicja zabiła w Dagestanie ośmiu domniemanych bojowników, których oskarżała o szereg aktów terroru i napaści na kolumny pojazdów milicji i wojska - podało MSW Dagestanu, republiki w Rosji na Kaukazie.

Rosjanie szturmowali kryjówkę Dagestańczyków w mieście Machaczkale. To najbardziej krwawa od kilku miesięcy akcja Rosjan, walczących z działającymi w regionie islamskimi ekstremistami.

Większość zabitych zginęła w domu w centrum miasta. Gdy milicja dostała informację, że znajduje się w nim uzbrojona grupa ludzi, okrążyła budynek. Potem Rosjanie wysadzili wejście do budynku i staranowali bramy. Uzbrojonych mężczyzn cały czas osłaniały opancerzone pojazdy.

Według miejscowego MSW wśród zabitych bojowników był szef grupy, która wielokrotnie atakowała rosyjskie samochody wojskowe w regionie bujnakskim.

Dagestan, jak i inne regiony Północnego Kaukazu są miejscem starć między islamskimi bojownikami, a walczącymi z nimi siłami bezpieczeństwa. W ubiegłym miesiącu, w tym samym mieście, gdzie teraz przeprowadzono szturm, terroryści detonowali bombę, która poważnie zraniła dwie osoby. W tym samym czasie wysadzili też mikrobus regionie Kazbek zabijając jedną i raniąc osiem osób.

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości