Czytelnicy chcą uratować Harry'ego Pottera

 
Ekranizacje książek cieszą się również dużą populranościątvn 24

Tysiące fanów Harry'ego Pottera podpisało w Internecie petycję do autorki jego przygód J.K. Rowling, prosząc ją, by nadal pisała o małym czarodzieju.

Petycja "Uratować Harry'ego!" ukazała się na stronie www.saveharrypotter.co.uk Siódma część przygód Harry'ego Pottera - "Harry Potter and the Deathly Hallows" była zapowiadana jako ostatnia. Nie ustają spekulacje na temat finału - czy Harry zginie, czego obawiają się rzesze jego fanów?

Wyjaśnienie - 21 lipca. J.K. Rowling, która z Harrym Potterem "spędziła" 17 lat, w jednym z wywiadów telewizyjnych powiedziała coś, co odczytano jako cień nadziei, że pewnego dnia pisarka powróci do magicznego świata Hogwarts. -Myślę, że historia Harry'ego wyraźnie dobiega końca w siódmej księdze - oświadczyła pisarka w BBC. - Ale nie mogę powiedzieć, że nigdy nie napiszę kolejnej książki o tym świecie. J.K. Rowling przyznała jednak, że jest to bardzo mało prawdopodobne.

Tymczasem księgarnia Waterstone's, która zainicjowała petycję, nie traci optymizmu, nawet gdyby w siódmej księdze Harry miał zginąć. Wayne Winstone z tej firmy zwrócił uwagę, że Arthur Conan Doyle uśmiercił kiedyś swego Sherlocka Holmsa, ale później - pod presją fanów i wydawców - wrócił do tej postaci.- Czy to samo nie mogłoby się stać z Harrym Potterem"? - pyta z nadzieją Winstone.

TR

Źródło: PAP/Reuters

Źródło zdjęcia głównego: tvn 24