Strzelanina na parkingu, nie żyją dwie osoby

Źródło:
PAP
Karolina Północna
Karolina PółnocnaGoogle Earth
wideo 2/4
Karolina PółnocnaGoogle Earth

Dwie osoby zginęły w strzelaninie na parkingu w mieście Charlotte w amerykańskim stanie Karolina Północna. Dwie kolejne zostały ranne i walczą o życie w szpitalu.

Do strzelaniny doszło w sobotę tuż po godzinie 3 nad ranem miejscowego czasu. Lokalna policja podała informację, że 4 osoby zostały postrzelone w pobliżu apartamentowca. Lekarz stwierdził zgon jednej ofiary na miejscu, a druga zmarła po przewiezieniu do szpitala.

Czytaj też: Strzelanina na uczelni w Las Vegas Jak podała telewizja WCNC, detektywi z wydziału zabójstw prowadzą dochodzenie w sprawie strzelaniny. Doszło do niej w dystrykcie Steele Creek. Funkcjonariusze policji odpowiedzieli na wezwanie o "napadzie z użyciem śmiercionośnej broni".

Konfrontacja na parkingu

Major Dave Johnson stwierdził, że do strzelaniny doszło pomiędzy dwiema grupami podczas konfrontacji na parkingu. - Jest wiele pytań bez odpowiedzi – wyjaśnił.

Według policji nie ma zagrożenia dla innych osób, ale miejsce zbrodni jest bardzo duże i jego zbadanie zajmie dużo czasu. Policja zwróciła się do mieszkańców o przekazywanie do wydziału zabójstw informacji mogących pomóc w śledztwie.

W Stanach Zjednoczonych w masowych strzelaninach (co najmniej 4 zabitych lub rannych) zginęło w tym roku blisko 70 osób. Obrażenia odniosło ponad 95. Najwięcej, dziewięć ofiar śmiertelnych, odnotowano 21 stycznia w Joliet w stanie Illinois.

Autorka/Autor:mm

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock