Nie żyją trzy kobiety. Policja zatrzymała 26-latka po obławie

Aktualizacja:
Źródło:
BBC, Sky News
Do zdarzenia doszło w Hertfordshire w Wielkiej Brytanii
Do zdarzenia doszło w Hertfordshire w Wielkiej Brytanii
Google Earth
Do zdarzenia doszło w Hertfordshire w Wielkiej BrytaniiGoogle Maps

Po trwającej kilkanaście godzin obławie brytyjska policja zatrzymała w środę późnym popołudniem 26-letniego Kyle'a Clifforda, podejrzanego o zabójstwo trzech kobiet. Brytyjskie media informują, że ofiary to żona i dwie córki komentatora sportowego BBC Johna Hunta. Według służb 26-latek mógł dokonać ataku za pomocą kuszy.

Clifford, który, według doniesień pracował jako ochroniarz, został zatrzymany na cmentarzu w Enfield na północy Londynu. Policja potwierdziła jego zatrzymanie, jak również to, że funkcjonariusze nie musieli użyć broni palnej. Z powodu obrażeń, jakie miał, mężczyzna został zabrany do szpitala. Według policji, znał on swoje ofiary.

- Po szeroko zakrojonych poszukiwaniach podejrzany został zlokalizowany i nikt inny nie jest obecnie poszukiwany w związku z dochodzeniem - powiedziała inspektor Justine Jenkins z policji hrabstwa Hertfordshire.

Zabójstwo trzech kobiet w mieście Bushey  James Manning / PA Images / Forum

Zabójstwo trzech kobiet

Do zabójstwa doszło we wtorek wieczorem. Policja została wezwana do domu jednorodzinnego w Ashlyn Close, w północnej części miasta Bushey w hrabstwie Hertfordshire, tuż przed godziną 19.

Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce wraz z ratownikami medycznymi, zastali trzy kobiety z "poważnymi obrażeniami".

- Niestety, pomimo dołożenia wszelkich starań, kobiety, które prawdopodobnie były ze sobą spokrewnione, zmarły niedługo później na miejscu zdarzenia - przekazał przedstawiciel lokalnej policji.

Policja przekazała, że ofiary miały 25, 28 i 61 lat. Funkcjonariusze mówią, że ​​był to atak "ukierunkowany", przeprowadzony przy użyciu kuszy i prawdopodobnie jeszcze innej broni. Nadinspektor Jon Simpson z lokalnej policji nazwał zdarzenie "przerażającym".

W brytyjskim hrabstwie Hertfordshire zginęły trzy kobietyJames Manning/Forum

Później brytyjskie media, w tym BBC i "The Telegraph", przekazały, że ofiary to żona i dwie córki komentatora jeździectwa w BBC Johna Hunta.

Na razie nie ma żadnych informacji dotyczących motywów zabójstwa.

Autorka/Autor:mjz, momo//mrz, adso

Źródło: BBC, Sky News

Źródło zdjęcia głównego:  James Manning / PA Images / Forum