Ambasador przeprasza za "nieprawdziwą" informację w sprawie zaginionego dziennikarza i jego przewodnika

Autor:
ft/kab
Źródło:
Guardian, PAP

Ambasador Brazylii w Wielkiej Brytanii przeprosił rodzinę zaginionego dziennikarza Doma Phillipsa za przekazanie błędnej informacji o rzekomym odnalezieniu jego ciała, wraz z ciałem towarzysza podróży Bruna Pereiry, w dżungli amazońskiej. 

W poniedziałek z rodziną Doma Phillipsa skontaktował się urzędnik brazylijskiej ambasady w Londynie, by poinformować, że ciała dwóch zaginionych mężczyzn zostały odnalezione, przywiązane do drzewa w dżungli amazońskiej. Wkrótce informacje te zdementowała brazylijska policja federalna, która prowadzi poszukiwania w miejscu, gdzie w sobotę wolontariusze wywodzący się z rdzennej ludności odnaleźli rzeczy należące do Phillipsa i Pereiry.

Ambasador przeprasza

We wtorek ambasador Fred Arruda napisał do bliskich Phillipsa, by przeprosić za nieprawdziwą informację. "Jest nam niezmiernie przykro, że ambasada przekazała rodzinie informację, która okazała się być nieprawdziwa" - stwierdził brazylijski dyplomata.  

Tłumaczył, że zespół pracujący w ambasadzie został wprowadzony w błąd przez śledczych zajmujących się sprawą. "Akcja poszukiwawcza będzie prowadzona dalej, nie szczędząc wysiłków" - dodał, zapewniając o swym wsparciu dla rodzin zaginionych.

"Obaj wciąż pozostają zaginieni"

Wydawany w Rio de Janeiro dziennik "O Dia" napisał we wtorek, że "obaj wciąż pozostają zaginieni, od ponad tygodnia". Przypomniał, że Phillips i Pereira byli widziani ostatni raz w amazońskiej Dolinie Javari, czyli miejscu, w którym aktywne są rozmaite grupy przestępcze, zarówno narkotykowe, jak i prowadzące nielegalny wyrąb lasów i eksploatację minerałów.

Według dziennika "Folha de S. Paulo" policja stanu Amazonas do wtorkowego wieczora zatrzymała tymczasowo dwie osoby w związku z zaginięciem dziennikarza i przewodnika. W miejscowości Sao Gabriel, z której pochodzi jeden z podejrzanych, funkcjonariusze policji stanowej przeprowadzili we wtorek rewizje.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ft/kab

Źródło: Guardian, PAP

Pozostałe wiadomości