Para stworzyła stroje do ochrony przed koronawirusem. "Chciałem wyjść z domu"

Autor:
mart/dap
Źródło:
Reuters, PAP

Para z Brazylii, aby chronić się przed koronawirusem, stworzyła ubranie przypominające stroje astronautów. Jak wyjaśniają, ze względu na swój wiek są w grupie podwyższonego ryzyka.

Brazylia jest drugim krajem na świecie, zaraz po Stanach Zjednoczonych, najmocniej dotkniętym przez wirusa. Tercio Galdino i jego żona zdecydowali się w nietypowy sposób chronić się przed wirusem - stworzyli dla siebie stroje astronautów.

"Żona z początku nie była przekonana"

- Chciałem wyjść z domu, ale nie mogłem, ponieważ ze względu na swój wiek - 66 lat, jestem w grupie podwyższonego ryzyka, dodatkowo mam też problemy z płucami. Nie chciałem ryzykować i zostać zainfekowanym - mówi Galdino.

- Rozmawiałem też z żoną i zapytałem czy nie chciałaby wyjść ze mną. Z początku nie była przekonana, jednak zgodziła się, więc i dla niej zrobiłem strój i hełm - dodał.

Koronawirus w Brazylii

Brazylijskie ministerstwo zdrowia poinformowało w sobotę w dobowym raporcie o 1 071 nowych zgonach na COVID-19 oraz o 39 023 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem.

Od początku pandemii w kraju zarejestrowano 1 839 500 potwierdzonych przypadków koronawirusa i 71 469 zgonów.

Wśród zakażonych koronowirusem jest prezydent kraju 65-letni Jair Bolsonaro, który wielokrotnie wyrażał sceptycyzm co do zagrożeń, jakie niesie COVID-19.

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro zakażony koronawirusem
Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro zakażony koronawirusemTVN24

Zdaniem wielu ekspertów rzeczywista liczba infekcji w Brazylii jest znacznie wyższa. Niektórzy oceniają, że prawdziwa liczba zakażonych może wynosić nawet ok. 10 milionów.

Autor:mart/dap

Źródło: Reuters, PAP

Pozostałe wiadomości