Obława na znanego aktora. Policja apeluje o pomoc

Źródło:
ABC, Sydney Morning Herald, tvn24.pl
Australia. Policja w Sydney (wideo ilustracyjne)
Australia. Policja w Sydney (wideo ilustracyjne)
Reuters Archive
Australia. Policja w Sydney (wideo ilustracyjne)Reuters Archive

Australijska policja apeluje o pomoc w znalezieniu Orpheusa Pledgera - aktora znanego z takich seriali jak "Zatoka serc" czy "Sąsiedzi". Sąd wydał nakaz aresztowania po tym, jak 30-latek nie stawił się na rozprawie w związku z napaścią na kobietę, podają lokalne media.

Policja australijskiego stanu Victoria apel o pomoc w znalezieniu Orpheusa Pledgera zamieściła na swojej stronie internetowej przed godziną piątą czasu miejscowego w środę. "30-latek jest poszukiwany nakazem aresztowania w związku z niestawieniem się (w sądzie - red.) w sprawie związanej z napaścią" - poinformowała policja. W komunikacie, do którego dołączono zdjęcie poszukiwanego, wskazano, że jest on "częstym bywalcem Northcote (miasto na przedmieściach Melbourne - red.) i okolic".

Orpheus PledgerPolicja stanu Victoria

Policja szuka znanego aktora

Portal australijskiego nadawcy ABC podał, że Pledger w poniedziałek stanął przed sądem pokoju w Melbourne pod zarzutem napaści. Następnie został wypuszczony z aresztu za kaucją. We wtorek aktor miał ponownie stanąć przed sądem, "ale się nie stawił, co skłoniło sędziego Justina Fostera do wydania nakazu aresztowania" - pisze australijski portal w środę.

ZOBACZ TEŻ: Gwiazda muzyki Davido zapowiada kroki prawne po "żarcie" primaaprilisowym. "Wyjątkowo nieodpowiedzialny"

Portal dziennika "Sydney Morning Herald" opisał z kolei nagranie z monitoringu opublikowane podczas poniedziałkowej rozprawy. Widać na nim mężczyznę, który idzie za kobietą, która dopiero co wyszła z domu, wciąga ją do środka, po czym popycha na ziemię i nadeptuje na nią. Menadżer Pledgera, Craig McMahon, powiedział gazecie, że nie kontaktował się w tym tygodniu ze swoim klientem, ale "był zszokowany zarzutami o napaść". Jak dodał, aktor zmagał się z problemami psychicznymi.

Orpheus Pledger - kim jest

Orpheus PledgerDon Arnold/WireImage/Getty Images

Orpheus Pledger znany jest Australijczykom między innymi z roli Masona Morgana w "Zatoce serc (ang. "Home and Away) - serialu emitowanego od 1988 roku. Występował też w australijskiej operze mydlanej "Sąsiedzi" oraz w programach "Silversun" i "CrashBurn". W 2022 roku Pledger był gwiazdą reality show "SAS Australia: Who Dares Wins" - jednak jak podaje "Sydney Morning Herlad", zrezygnował on z udziału w programie na początku sezonu. - Chcę wrócić do domu - odpowiedział zapytany przez gospodarzy programu, jak radzi sobie z programem szkoleniowym.

ZOBACZ TEŻ: Mieli podsłuchiwać Hugh Granta i włamać się do jego mieszkania. Teraz oferują mu "ogromną sumę"

Autorka/Autor:wac//mro

Źródło: ABC, Sydney Morning Herald, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Don Arnold/WireImage/Getty Images