TVN24 | Świat

Atak Rosji na Ukrainę. Prawie cztery tysiące osób ewakuowanych z Mariupola

TVN24 | Świat

Autor:
pqv
Źródło:
tvn24.pl, Reuters, PAP

Atak zbrojny Rosji na Ukrainę trwa już 25. dobę. Jak poinformowała w niedzielę wieczorem wicepremier Ukrainy Iryna Wereszczuk, z Mariupola do Zaporoża ewakuowano 3985 osób. Wcześniej tego dnia Mariupol został kolejny raz ostrzelany.

Wereszczuk przekazała jednocześnie, że ewakuacja odbyła się czterema z siedmiu wcześniej planowanych tras. Jak dodała, w poniedziałek ukraiński rząd planuje wysłać do Mariupola 50 autobusów, które wywiozą z miasta kolejne osoby.

Łącznie - jak podała Wereszczuk - w niedzielę z oblężonych ukraińskich miast korytarzami humanitarnymi ewakuowano 7295 osób.

"Okupanci niszczą miasto ciężkim uzbrojeniem"

Mariupol został ostrzelany przez cztery okręty rosyjskiej marynarki wojennej - podała w niedzielę wczesnym popołudniem agencja Ukrinform, powołując się na ukraińskie siły Azow, biorące udział w obronie miasta.

"Mariupol właśnie został ostrzelany przez cztery okręty rosyjskiej marynarki wojennej. (...) Po lotnictwie, artylerii, różnych systemach i czołgach okupanci niszczą miasto ciężkim uzbrojeniem z okrętów wojennych" - oświadczyły siły ukraińskie na komunikatorze Telegram.

Oglądaj TVN24 na żywo w TVN24 GO

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pqv

Źródło: tvn24.pl, Reuters, PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości