Ukraina walczy. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Autor:
ft\mtom
Źródło:
PAP

W poniedziałek wieczorem siły zbrojne Ukrainy zaatakowały zbudowaną przez Rosjan przeprawę pontonową pod mostem Antonowskim w okupowanym Chersoniu - poinformował portal censor.net. Powołał się na informacje, pojawiające się na portalach społecznościowych.

> Podczas ostatniej doby ukraińskie oddziały atakując pozycje wojsk rosyjskich przy pomocy artylerii zniszczyły trzy magazyny amunicji, przeprawę przez Dniepr, 82 żołnierzy i 30 sztuk sprzętu - poinformowało w raporcie Dowództwo Operacyjne "Południe". Ukraińca zaatakowali 13 punktów rozlokowania rosyjskich okupantów w obwodzie chersońskim, w rejonach, berysławskim i kachowskim, w tym pozycje obrony powietrznej.

> Jeśli rosyjscy wojskowi chcą przeżyć, to nastała pora by uciekali - podkreślił prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w poniedziałek w wieczornej odezwie do narodu. - Jeśli mnie nie posłuchają, będą mieć do czynienia z naszymi obrońcami, którzy nie zatrzymają się, dopóki nie uwolnią wszystkiego, co należy do Ukrainy - oświadczył szef państwa.

> W MSZ Ukrainy przekazano w poniedziałek ambasadorowi Turcji notę, w której wyrażono zaniepokojenie w związku z przepłynięciem przez Cieśninę Bosfor rosyjskiego statku z rakietowymi systemami przeciwlotniczymi S-300PMU-2. Wezwano stronę turecką do złożenia wyjaśnień.

> W poniedziałek wieczorem siły zbrojne Ukrainy zaatakowały zbudowaną przez Rosjan przeprawę pontonową pod mostem Antonowskim w okupowanym Chersoniu - poinformował portal censor.net. Powołał się na informacje, pojawiające się na portalach społecznościowych.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ft\mtom

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości