Przesłanie Kamali Harris dla Polaków. "Dziękuję za to, co robicie na co dzień"

Autor:
pqv/kg
Źródło:
tvn24.pl
Harris o polskiej pomocy dla uchodźców: widzimy coś niesamowitego, akty hojności i dobra
Harris o polskiej pomocy dla uchodźców: widzimy coś niesamowitego, akty hojności i dobraTVN24
wideo 2/4
TVN24Harris o polskiej pomocy dla uchodźców: widzimy coś niesamowitego, akty hojności i dobra

Trwa atak zbrojny Rosji na Ukrainę. Przebywająca w Polsce wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Kamala Harris zwróciła się w mediach społecznościowych do obywateli naszego kraju. "W imieniu USA pragnę podziękować za to, co robicie na co dzień" - napisała.

"Moje przesłanie dla Polaków. Widzieliśmy zwykłych ludzi, którzy robili niezwykłe rzeczy, aby wspierać godność i dobrobyt nieznajomych. W imieniu USA pragnę podziękować za to, co robicie na co dzień" - brzmi pełen wpis Harris.

"Jeden z najwyższych priorytetów"

Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych w czwartek spotkała się w Belwederze z prezydentem Andrzejem Dudą. Na wspólnej konferencji prasowej po spotkaniu prezydent RP zwracał uwagę, że to bardzo ważny moment w relacjach polsko-amerykańskich, zwłaszcza w obliczu wojny w Ukrainie, gdzie rosyjskie wojska dokonują barbarzyńskiej agresji, mordując niewinnych ludzi. Zdaniem Dudy, wizyta Harris w Polsce pokazuje siłę i głębię więzi sojuszniczych, a także zdecydowane zaangażowanie Stanów Zjednoczonych w bezpieczeństwo wschodniej flanki Sojuszu Północnoatlantyckiego, jak i Europy jako całości.

Prezydent dziękował za wsparcie realizowane dla broniącej się Ukrainy, za pomoc humanitarną. Dziękował też amerykańskim organizacjom, które angażują się w poszukiwanie możliwości udzielania pomocy.

- Problemy, przed którymi stoi naród Ukraiński i nasi sojusznicy na wschodniej flance NATO stanowią jeden z naszych najwyższych priorytetów - zapewniła Harris po spotkaniu z prezydentem.

Harris: W Ukrainie jesteśmy świadkami okrucieństwa o niewyobrażalnych proporcjach
Harris: W Ukrainie jesteśmy świadkami okrucieństwa o niewyobrażalnych proporcjachTVN24

Atak Rosji na Ukrainę. Oglądaj TVN24 w internecie w TVN24 GO

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pqv/kg

Źródło: tvn24.pl

Tagi:
Raporty:
Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

W wieku 100 lat zmarł były sekretarz stanu USA, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego i dyplomata Henry Kissinger. Według opublikowanego przez firmę Kissinger Associates oświadczenia, Kissinger zmarł w swoim domu w Connecticut.

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Autor:
asty/kg
Źródło:
PAP

Izraelskie wojsko w czwartkowym oświadczeniu poinformowało, że rozejm z Hamasem będzie kontynuowany "w świetle wysiłków mediatorów mających na celu kontynuację procesu uwalniania zakładników". Porozumienie zostało zawarte kilka minut przed wygaśnięciem obecnego rozejmu, co miało mieć miejsce o godzinie 7 lokalnego czasu.

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony

Autor:
asty,
tas/kg
Źródło:
Reuters, PAP