TVN24 | Świat

Tragedia na planie "Rust". Nowe szczegóły

TVN24 | Świat

Autor:
asty/kg
Źródło:
Reuters

Agencja Reutera podaje nowe szczegóły dotyczące tragedii na planie filmu "Rust", w wyniku której zginęła autorka zdjęć Halyna Hutchins – wiadomo, że straciła życie w wyniku postrzelenia z rewolweru Colt kaliber .45. Odpowiedzialna za broń na planie Hannah Gutierrez zeznała, że sprawdziła broń, ale nie znalazła ostrej amunicji. Asystent reżysera Dave Halls przyznał zaś, że "powinien sprawdzić wszystkie" naboje w broni przed przekazaniem jej aktorowi Alecowi Baldwinowi.

Szeryf hrabstwa Santa Fe Adan Mendoza i prokurator Mary Carmack-Altwies ujawnili nowe fakty dotyczące zdarzenia na planie filmu "Rust", gdzie zginęła autorka zdjęć Halyna Hutchins. Przekazano, że użyto rewolweru Colt kaliber .45.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Adan Mendoza poinformował, że przed zdarzeniem na planie panowała "beztroska atmosfera", jeśli chodzi o stosowanie się do zasad bezpieczeństwa. Hannah Gutierrez, odpowiedzialna za broń na planie, powiedziała śledczym, że przed tragicznym zdarzeniem sprawdziła rewolwer, ale nie znalazła ostrej amunicji.

Z kolei asystent reżysera Dave Halls powiedział śledczym, że "powinien sprawdzić wszystkie" naboje przed przekazaniem broni Baldwinowi, ale tego nie zrobił. Funkcjonariusze wcześniej poinformowali, że aktor sądził, że otrzymał od Hallsa "zimną", bezpieczną broń.

Prokurator nie wyklucza zarzutów karnych ws. śmierci na planie filmu "Rust"

- Niczego nie wykluczamy. W tym momencie wszystkie opcje, w tym zarzuty karne, są na stole - powiedziała w rozmowie z "New York Timesem" prokurator okręgowa Mary Carmack-Altwies. Wyjaśniła, że śledztwo obecnie skupia się na aspekcie balistycznym tragicznego wydarzenia - śledczy próbują ustalić, jaki rodzaj pocisku był w broni i kto umieścił tam amunicję.

Miejsce tragedii na planie filmu "Rust"Getty Images

- Na planie filmu była ogromna liczba kul i musimy dowiedzieć się, jakie to pociski - dodała Carmack-Altwies. Dziennik przypomina, że śledczy podczas wykonywania nakazu przeszukania na miejscu zdarzenia zabezpieczyli trzy rewolwery, zużyte łuski i amunicję – w pudełkach, luzem i w saszetce.

21 października na planie westernu "Rust" doszło do tragedii. Aktor Alec Baldwin śmiertelnie postrzelił autorkę zdjęć Halynę Hutchins i zranił reżysera filmu Joela Souzę, który musiał być hospitalizowany. Według wstępnych ustaleń policji na planie filmowym Bonanza Creek Ranch w stanie Nowy Meksyk w USA doszło do wypadku. Prace nad filmem zostały wstrzymane.

Autor:asty/kg

Źródło: Reuters