Alec Baldwin postrzelił śmiertelnie operatorkę na planie filmowym

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, Variety

Aktor Alec Baldwin postrzelił śmiertelnie na planie westernu "Rust" 42-letnią operatorkę Halynę Hutchins. Zranił również reżysera filmu Joela Souzę. Według wstępnych ustaleń policji na planie filmowym w stanie Nowy Meksyk doszło do wypadku.

Kobieta, zidentyfikowana jako Halyna Hutchins, była filmowym operatorem i szefową zdjęć na planie westernu "Rust". Mimo natychmiastowego przewiezienia do szpitala zmarła z powodu odniesionych ran. Druga ofiara incydentu to reżyser Joel Souza, który został ranny. Przebywa w szpitalu w Santa Fe.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Alec Baldwin odbezpieczył broń palną, która była rekwizytem

Film kręcony był w Bonanza Creek Ranch, często wynajmowanym przez filmowców, zwłaszcza do kręcenia westernów. Jak oświadczyło biuro szeryfa hrabstwa Santa Fe, Hutchins i Souza "zostali postrzeleni, gdy rekwizytowa broń palna została odbezpieczona przez 63-letniego Aleca Baldwina, producenta i aktora."

Alec BaldwinJeffrey Bruno / Shutterstock

Poinformowano również, że nikt nie został zatrzymany w związku z tym incydentem i nie wniesiono żadnych zarzutów. Funkcjonariusze przesłuchiwali świadków, a śledztwo jest w toku.

Alec Baldwin - jeden z najpopularniejszych aktorów amerykańskich

Baldwin to jeden z najpopularniejszych amerykańskich aktorów. Jest także producentem, scenarzystą, pisarzem i aktywistą politycznym. Był nominowany do Oscara i Tony. 

Jak podała agencja Reutera, jest współproducentem westernu, którego akcja osadzona została w stanie Kansas, pod koniec XIX wieku. Baldwin gra tam tytułowego Rusta, wyjętego spod prawa dziadka 13-letniego chłopca, który skazany został za nieumyślne spowodowanie śmierci.

Jak podała agencja AFP, cytując oświadczenie rzecznika szeryfa hrabstwa Santa Fe w Nowym Meksyku, Alec Baldwin rozmawiał już z detektywami. "Dobrowolnie stawił się w biurze i opuścił je po zakończeniu przesłuchania" - wskazał.

Lokalne media podały, że "Alec Baldwin był widziany we łzach przed biurem szeryfa". "Bliższe okoliczności zdarzenia pozostają na razie niejasne (…). Popieramy pełne śledztwo w tej tragicznej sprawie" – przekazano w oświadczeniu Międzynarodowej Gildii Autorów Zdjęć Filmowych.

Halyna Hutchins była dziennikarką

Hutchins, operatorka pochodząca z Ukrainy, wcześniej pracowała jako dziennikarka śledcza w Europie. W 2015 roku ukończyła naukę na American Film Institute, a już cztery lata później została wskazana jako jedna ze wschodzących gwiazd amerykańskiej kinematografii - podała agencja Reutera.

Przed dwoma dniami Hutchins umieściła na Instagramie ostatni post. To wideo, na którym jedzie konno, a na głowie ma kapelusz z szerokim rondem. "Jedną z zalet kręcenia westernów jest to, że możesz jeździć konno w czasie wolnym" - napisała operatorka.

Autorka/Autor:pp,ft/kab, mtom

Źródło: PAP, Variety

Źródło zdjęcia głównego: Jeffrey Bruno / Shutterstock