Putin: Rosja potrzebuje silniejszej armii

- Rosja musi rozbudować swój wojskowy i wywiadowczy - zapowiada Władimir Putin. Rosyjski prezydent zapewnia, że zmuszają go do tego plany militarne Stanów Zjednoczonych.

Bułgarskie pielęgniarki: Byłyśmy torturowane!

- Byłyśmy torturowane, mieszkałyśmy w ciemnych celach, wiele razy myślałyśmy że to już nasz koniec - opowiadały na konferencji prasowej ułaskawione we wtorek bułgarskie pielęgniarki, które spędziły osiem lat w libijskim więzieniu.

Porwany dziennikarz uwolniony

Przedstawiciele afgańskich władz potwierdzili, że porwany dziennikarz jest wolny. Okazało się, że nie jest to niemiecki dziennikarz Sterna Christoph Reuter, ale Duńczyk afgańskiego pochodzenia.

Główny aktor „Życia na podsłuchu” nie żyje

Ulrich Muehe był jednym z najbardziej znanych niemieckich aktorów. Międzynarodową sławę uzyskał jako agent Stasi w filmie „Życie na podsłuchu”, który w ubiegłym roku wygrał nagrodę Oskara za najlepszy film nieanglojęzyczny.

Miliardowy podatek za sprzedaż kiełbasek

2,1 miliarda euro podatku zażądał bawarski urząd finansowy od właścicielki budki z kiełbaskami. Kobieta uznała roszczenie za absurdalne, ale urząd pozostał nieczuły na jej tłumaczenia.

Piromani podpalają bo ich to podnieca

Włoscy strażacy są przerażeni skalą podpaleń, która obejmuje coraz większe obszary kraju. Do szukania sprawców pożarów zaangażowano już nawet kryminologów , którzy mają ustalić kim mogą być podpalacze.

Naiwne ofiary czarnoksiężników

Indonezyjska policja znalazła ciała ośmiu osób, otrutych i zakopanych przez "czarnoksiężników", którzy mieli uczynić z nich bogaczy - podała w środę indonezyjska policja.

Oksford zalany

Kolejnym brytyjskim miastom grozi zalanie. Pod wodą są już Gloucester i Tewkesbury, ciągle rośnie poziom wody w uniwersyteckim Oksfordzie. Policja ewakuowała już mieszkańców blisko 300 domów.

Geremek: Kaczyńscy jak Putin

- Mają takie same autorytarne i nacjonalistyczne tendencje, jak Putin, takie same ambicje, już potępione przez historię - mówi Bronisław Geremek w rozmowie z włoskim dziennikiem "La Repubblica".

W proteście przepłynął biegun

Jak zwrócić publiczną uwagę na globalne ocieplenie? Można na przykład ...popływać w lodowatej wodzie Bieguna Północnego. Na taki nietypowy protest zdecydował się Brytyjczyk Lewis Gordon Pugh.

Podwyższona gotowość służb na lotniskach USA

Ser i telefon komórkowy - między innymi taka zawartość pakunku wzbudziła podejrzenia służb bezpieczeństwa. Mimo braku konkretnych informacji o planach zamachów służby na lotniskach zostały postawione w stan podwyższonej gotowości.

Szczury rozminowują Kolumbię

Władze Kolumbii znalazły sposób na unieszkodliwienie większości z ponad stu tysięcy rozsianych po całym kraju min. Specjalnie szkolone szczury laboratoryjne potrafią - równie dobrze jak psy - wyczuć materiały wybuchowe.

Belgrad nie chce oddać Kosowa

Serbia chce, by Kosowo miało autonomię zamiast niepodległości. Tak zdecydował po ośmiu godzinach debaty serbski parlament.

W panice przed pożarami uciekali do morza

Ewakuowano tysiące ludzi. Cztery osoby zginęły, kilkaset jest rannych. To tragiczny bilans pożarów szalejących na południu Włoch. Strażakom powoli udaje się opanować żywioł.

Putin zarzuca Londynowi myślenie kolonialne

Obrazą i "pozostałością kolonialnego myślenia" nazwał Władimir Putin brytyjskie żądania wydania Londynowi Andrieja Ługowoja. Były agent KGB podejrzewany jest o zabicie Aleksandra Litwinienki.

Kreml chce się dogadać z Waszyngtonem

Polska i Stany Zjednoczone nie będą reagować na sprzeciw Rosji wobec planów budowy tarczy antyrakietowej - oświadczył wiceminister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

Papież składa kondolencje rodzinom ofiar wypadku

Papież Benedykt XVI przesłał na ręce metropolity szczecińsko-kamieńskiego abpa Zygmunta Kamińskiego wyrazy duchowej łączności i współczucia dla rodzin ofiar wypadku polskiego autokaru we francuskich Alpach.

Zmarł George Tabori

Dramatopisarz i reżyser teatralny żydowskiego pochodzenia George Tabori zmarł w Berlinie w wieku 93 lat.

Katastrofa budowlana w oku kamery

Sporo szczęścia mieli przechodnie i mieszkańcy jednej z kamienic na portugalskiej wyspie Sao Miguel na Azorach. Zdołali uciec z budynku, zanim się zawalił.

W Alpach zginął Polak

Mieszkaniec Krakowa zginął w czasie wysokogórskiej wspinaczki w Alpach - dowiedziało się Radio Kraków. Do wypadku doszło w poniedziałek w czasie śnieżycy.

USA rozmawia z Iranem o Iraku

USA i Iran nie utrzymują stosunków dyplomatycznych od 1980 roku. Jednak w obliczu dramatycznej sytuacji w Iraku spotkali się dyplomaci obu krajów.