USA: Ohio pod wodą

Powódź, która nawiedziła stan Ohio w USA pochłonęła już 26 ofiar. To najgroźniejsza powódź w tym regionie od 100 lat. Ulewne deszcze padają też w sąsiednich stanach: Iowa, Wisconsin i Minnesota.

"TAZ": Polska nie rabowała w Niemczech dzieł sztuki

Niemiecka dziennikarka przyznaje Polsce rację w sporze o "Berlinkę" i krytykuje niemiecki rząd. - Polska nigdy nie rabowała w Niemczech dzieł sztuki - podkreśla Gabriele Lesser. To pierwszy, tak silny głos w niemieckich mediach przyznający Polsce rację w trwającym od początku lat 90. sporze.

Rozbierany protest prostytutek w Nepalu

Nietypowy protest w stolicy Nepalu. Kilkanaście kobiet rozebrało się do bielizny, sprzeciwiając się - w ten nietypowy sposób - polityce rządu. Ich zdaniem właśnie rządowa polityka zmusza je do prostytucji...

Walka z pożarem w Portugalii

Trzystu strażaków, wspieranych przez ponad 90 wozów i cztery samoloty strażackie - tak wyglądała walka z największym pożarem tego lata w Portugalii.

Rzeź delfinów w Brazylii

Ponad 80 delfinów zginęło w sieciach rybaków u północnych wybrzeży Brazylii. W wielu regionach tego kraju połowy ssaków są nadal popularne - alarmują ekolodzy.

"Współpraca z Polską od dwóch lat jest trudna"

Cechą obecnego polskiego rządu jest to, że "jest bardzo mocno zorientowany na sprawy historyczno-polityczne, a mniej na kwestie dotyczące interesów i przyszłości" - uważa Gesine Schwan, pełnomocniczka niemieckiego rządu ds. współpracy z Polską .

Trzy osoby zginęły w pożarach na Sycylii

Południe Włoch trawi kilkadziesiąt pożarów, najgroźniejsze w pobliżu Cefalu i Mesyny na Sycylii. Co najmniej kilkadziesiąt osób zostało rannych, a co najmniej trzy zginęły - podała włoska agencja ANSA, powołując się na obronę cywilną.

Premier Iraku to "równy gość"

Amerykański prezydent George Bush wypowiedział w środę swoje poparcie dla irackiego premiera Nuriego al-Malikiego. Nazwał go "równym gościem" i dodał, że w pełni go popiera. Deklaracja Busha jest odpowiedzią na liczną w ostatnich dniach krytykę irackiego premiera przez amerykańskich polityków.

Rosyjskie myśliwce znowu w Gruzji?

Gruzińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych oświadczyło w środę, że kolejny raz rosyjski samolot wojskowy naruszył gruzińską przestrzeń powietrzną, wlatując 5 km w głąb gruzińskiego terytorium. Rosja zaprzecza istnieniu incydentu.

Rosja rozbudowuje potencjał militarny

Prezydent Władimir Putin chce, by Rosja odbudowała swoją militarną pozycję w świecie oraz oraz dominującą rolę w zakresie produkcji samolotów wojskowych. -Moskwa chce odbudować swoją pozycję i występować jako równorzędny partner USA - ocenia brytyjski "Guardian" i przeprowadza analizę problemu.

Ukraina: Prezydent gasi lasy

Trzeci dzień płoną lasy w obwodzie chersońskim na południu Ukrainy. Prezydent Juszczenko kazał zawrócić swój samolot z drogi do Kijowa, żeby pomóc przy gaszeniu pożaru.

Mount Everest taniej po sezonie

Nepal zmniejszy opłaty za wejście na Mount Everest dla himalaistów wspinających się po sezonie, w okresie jesienno-zimowym - poinformował nepalski minister turystyki Prithvi Subba Gurung.

Irak: 20 osób zginęło w zamachu

Co najmniej 20 osób zginęło, a około 40 zostało rannych w zamachu na komisariat policji w Bajdżi, przemysłowym mieście 180 km na północ od Bagdadu - podaje iracka policja.

Kulturowe zmiany w chińskich słownikach

Przemiany społeczne, zachodnia popkultura i popularność angielskiego skłoniły władze Chin do dodania 171 nowych terminów do oficjalnego słownika. Wśród nich znalazł się synonim niewolnika kredytu hipotecznego - oraz homoseksualisty.

Konny poławiacz krewetek

Wierzchem przemierzają wody północnomorskiego wybrzeża, ich konie, brodząc w słonej wodzie, ciągną za sobą kosze krewetek. Jak przed setkami lat ich pradziadowie, grupa Belgów o świcie rusza na łów.

Dean już niegroźny

Huragan Dean osłabł. W ciągu wczorajszego dnia siła huraganu spadła z najwyższego - piątego stopnia do pierwszego. Nie powinien już powodować większych strat.

Młodzi Grecy kontra policja

Dziesiątki młodych ludzi wyszły na ulice miasta Saloniki. Demonstranci podpalili kontenery na śmieci i obrzucili mundurowych kamieniami. Ci odpowiedzieli gazem łzawiącym.

UE przeciwko karze śmierci w Ameryce

Unia Europejska apeluje do rządu federalnego i władz stanu Teksas o moratorium na wykonywanie kary śmierci. Apel wystosowaniu w przededniu 400-setnej egzekucji od czasu przywrócenia kary śmierci w 1976 roku.

Dean oszczędził Meksyk

Huragan Dean wytracił impet i nie jest już huraganem piątej kategorii. -Niebezpieczeństwo minęło. Teraz trwa szacowanie strat - mówi tvn24.pl przedstawiciel jednego z biur podróży Jerzy Mrożek, który był zaledwie 200 kilometrów od oka cyklonu.

Endeavour bezpiecznie wylądował

Po 13 dniach obfitującej w dramatyczne momenty misji, prom Endeavour wrócił na Ziemię. O 18.32 czasu polskiego bezpiecznie wylądował na przylądku Canaveral na Florydzie.

Sarkozy chce przymusowego leczenia pedofilów

61-letni skazany za pedofilię opuścił więzienie po 18 latach odsiadki. Pierwsze co zrobił, to porwanie i zgwałcenie 5-letniego chłopca. Po spotkaniu z ojcem ofiary prezydent Francji ogłosił, że będzie zabiegał o wprowadzenie przymusowego leczenia dla skazanych za pedofilię.