Indyjski festiwal ku czci boga Ganesha

Miliony Hindusów maszerowało ulicami swoich miast w procesjach ku czci boga szczęścia i wiedzy - Ganeshy. Główne uroczystości odbyły się w Bombaju.

Birma: wojsko ściąga do stolicy?

Po zakończeniu wtorkowych protestów w Rangunie na ulicach rozmieszczono specjalne oddziały policji do rozpędzania demonstracji - donosi agencja Reuters. W kierunku Rangunu zmierza też ponoć 22. dywizja użyta podczas krwawego przewrotu w 1988 roku - dodają przywódcy opozycji.

Izolować Polskę za poparcie kary śmierci

Polska, której przywódcy otwarcie popierają karę śmierci, powinna być izolowana w Unii Europejskiej za wystąpienie przeciwko podstawowym europejskim wartościom - uważa przywódca europejskich socjalistów Martin Schulz.

Japonia ma nowego premiera

Yasuo Fukuda został formalnie wybrany we wtorek przez parlament na nowego premiera Japonii. Jako szef rządu zastąpi Shinzo Abego, który po serii skandali podał się 12 września do dymisji.

Chiny: nie będziemy ingerować w wewnętrzne sprawy Birmy

Tysiące mnichów, mimo zakazu władz, ponownie wyszło na ulice Rangunu wznosząc okrzyki: "demokracja, demokracja". Junta, mimo gróźb, na razie nie użyła siły. Dyplomaci spekulują, że wojskowi boją się reakcji Chine, ale te zapewniają: -Nie będziemy interweniować.

Verdi kontra Britney Spears

Verdi i Puccini zagrożą Britney i Beyonce? Filipińscy śpiewacy operowi chcą rozpromować muzykę klasyczną, organizują darmowe koncerty i bezpłatne lekcje śpiewu.

Karabinierzy rozbijają mafię z Foggii

Ponad 50 osób aresztowali karabinierzy w mieście Foggia w Apulii na południu Włoch, w ramach operacji przeciwko jednemu z tamtejszych klanów mafijnych - Gaeta.

Konsensus w sprawie zmian klimatycznych

- Jeśli nie zareagujemy teraz, wpływ zmian klimatycznych będzie niszczący - mówi sekretarz generalny ONZ Ban Ki-moon. Badania wykonane przez Globescan pokazują, że większość ludzi podziela jego zdanie.

Plakaty nagich anorektyczek szokują we Włoszech

Zdjęcia nagiej anorektyczki pojawiły się na ulicach włoskich miast w związku z trwającym tam tygodniem mody. Kampania reklamowa firmy odzieżowej "Nolita" ma - oprócz efektu marketingowego - uczulić na problem anoreksji wśród młodych kobiet.

Korea Północna poza "osią zła"?

Korea Północna może zostać usunięta z amerykańskiej listy państw popierających terroryzm - zasugerowała sekretarz stanu USA Condoleezza Rice.

Polityku uważaj na bloga

Wiadomo - politycy blogi piszą na potęgę. Nie każdy z nich ma jednak gwarancję, że blog sygnowany jego nazwiskiem będzie odzwierciedleniem właśnie jego myśli i politycznych planów.

Zatrzymano sprawcę strzelaniny w Dover

Amerykańska policja zatrzymała i postawiła zarzuty 18-letniemu studentowi, który jest podejrzany o strzelanie na amerykańskim uniwersytecie w Dover (New Jersey).

Ahmadineżad "bardzo lubi naród żydowski"

Pośród protestów, ale i wśród braw, swój wykład na Uniwersytecie Columbia wygłosił prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad. Głównie krytykował Izrael i USA, a bronił irańskiego programu nuklearnego.

Rosja: Zięć premiera zostaje w rządzie

Ministrowie rozwoju gospodarczego i handlu, zdrowia i rozwoju społecznego oraz rozwoju lokalnego pożegnali się z miejscami w nowym gabinecie premiera Rosji Wiktora Zubkowa. Szef MON - zięć premiera - zostaje.

Bush zapowiada sankcje wobec członków birmańskiej junty

Biały Dom zapowiada, że podczas jutrzejszego wystąpienia na forum ONZ, prezydent George W. Bush ogłosi zaostrzenie sankcji przeciwko birmańskiemu reżimowi. Wiadomo, że prominentni członkowie junty i ich rodziny nie będą mogli otrzymać amerykańskiej wizy.

Izrael: Premier podejrzany o oszustwo

Prokurator generalny Izraela Menahem Mazuz wszczął dochodzenie przeciwko premierowi Ehudowi Olmertowi. Jest podejrzewany o oszustwo przy zakupie domu w Jerozolimie.

Czeski wywiad porywał ludzi

Służby wywiadowcze komunistycznej Czechosłowacji uprowadzały zza granicy niewygodnych dla siebie ludzi, głównie emigrantów z Czechosłowackiej Republiki Socjalistycznej - podał praski dziennik "Lidove noviny".

Chavez pobił Castro

Mowa trwająca osiem godzin - Hugo Chavez nie miał litości ani dla siebie, ani dla narodu. Tym imponującym wynikiem prezydent Wenezueli zdetronizował największego dotychczas krasomówcę Ameryki Łacińskiej, Fidela Castro.

Przeleciał 1300 km w skrzydle Boeinga

Rosyjski piętnastolatek niepostrzeżenie dostał się na płytę lotniska i schował się w gondoli dla podwozia w samolocie Boeing 737. Dlaczego? Bo pokłócił się z rodzicami i postanowił uciec z domu.

Moda w krzywym zwierciadle

W Mediolanie Rocco Barocco zaprezentował swoją najnowszą kolekcję - elegancką i dystyngowaną. Projektant zakłada, że jego kolekcja będzie wyznacznikiem w sezonie wiosenno-letnim.

Sarkozy chce silnej Europy

Nicolas Sarkozy w wywiadzie dla amerykańskiej prasy zadeklarował, że chce wprowadzić UE w nową epokę. Przypomniał też o konieczności powołania wspólnych europejskich sił zbrojnych.

Indonezja wprowadza e-Koran

Ci, którym islam kojarzył się z niechęcią do nowoczesnej techniki i z zamiłowaniem do średniowiecznych rytuałów, powinni zrewidować swoje wyobrażenia. W Indonezji można już kupić elektroniczny Koran.

Potężne ulewy w Hiszpanii

Dwie ofiary śmiertelne i jedna osoba zaginiona - to rezultat obfitego i gwałtownego deszczu, który spadł w poniedziałek rano na południu i wschodzie Hiszpanii.