Zostawił niemowlę w piekarniku na noc

33-letni mieszkaniec Kentucky w USA pod wpływem marihuany i whisky zostawił na noc swojego 5-tygodniowego syna w piekarniku - podała miejscowa policja. Larry Long trafił do aresztu w McCracken County.

Turcy zemszczą się na Ormianach?

Premier Tucji Recep Erdogan zagroził masowymi deportacjami 100 tys. Ormian mieszkających bez obywatelstwa na terenie jego kraju. To reakcja Ankary na przyjęcie przez USA i Szwecję rezolucji, które określiły zabójstwa Ormian przez Turków otomańskich podczas I wojny światowej jako ludobójstwo.

Papież pisze list ws. skandalu

Benedykt XVI napisze list do wiernych w Irlandii na temat molestowania seksualnego w tamtejszym Kościele. Papież zapowiedział to na środowej audiencji generalnej w Rzymie. Polaków zaś, po polsku, zachęcał do czytania prasy katolickiej.

Merkel chce prawdy o molestowaniu

O wyjaśnienie skandalu molestowania w niemieckim Kościele katolickim zaapelowała w Bundestagu kanclerz Niemiec Angela Merkel. Podkreśliła, że będzie to "próbą dla całego społeczeństwa".

Więzienie za erotyczne SMS-y i pocałunki

Dwaj pracownicy linii lotniczych Emirates trafili na 3 miesiące do więzienia za wysyłanie erotycznych SMS-ów. Jak surowe prawo obowiązuje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich przekonało się też dwoje Brytyjczyków, skazanych na miesiąc więzienia za całowanie w miejscu publicznym.

Iran godzi się na wymianę uranu

Iran jest gotowy na wymianę 1200 kg nisko wzbogaconego uranu (do 3,5 proc.) za 120 kg paliwa jądrowego wzbogaconego do 20 proc. - oświadczył szef irańskiej Organizacji Energii Atomowej Ali Akbar Salehi.

Dom premiera skąpany w ludzkiej krwi

Policjanci stojący w kałużach krwi, czerwień na ścianach domu premiera. Krew spływa ulicami Bangkoku - tak wygląda kolejny dzień protestów opozycji w Tajlandii. Zwolennicy obalonego premiera Thaksina Shinawatry, używając niekonwencjonalnych metod, chcą zmusić obecny rząd do ustąpienia. Na razie bezskutecznie.

Głodują w więzieniu

Tybetańscy uchodźcy skazani przez Nepalczyków na 90 dni więzienia za protest przeciwko chińskiej okupacji Tybetu rozpoczęli głodówkę. 23 osoby domagają się natychmiastowego zwolnienia z więzienia.

Izraelski ambasador dementuje "ochłodzenie"

- Stosunki amerykańsko-izraelskie są w najpoważniejszym kryzysie od 35 lat - mówił według izraelskich mediów w poniedziałek ambasador Izraela w Waszyngtonie Michael Oren. We wtorek dyplomata zdementował te doniesienia.

Potrzebne miliardy na odbudowę

Zniszczone przez styczniowe trzęsienie ziemi Haiti potrzebuje co najmniej 11,5 miliarda dolarów na odbudowę z gruzów - szacują tamtejsze władze.

Zginął policjant, trwa obława

W strzelaninie na przedmieściach Paryża zginął policjant. Strzelała grupa najprawdopodobniej związana z baskijską organizacją separatystyczną ETA.

Kapuściński "przekroczył ważną granicę"

- Wszyscy się mylimy, ale niech to będą pomyłki uczciwe - apelował do kolegów po fachu, dziennikarzy i pisarzy, Timothy Garton Ash. Brytyjczyk odniósł się w ten sposób do zarzutów wysuwanych pod adresem Ryszarda Kapuścińskiego po publikacji jego biografii "Kapuściński non-fiction" autorstwa Artura Domosławskiego. Według Asha Kapuściński nie będzie wzorem dziennikarza dla młodych ludzi wstępujących do zawodu.

Dwunastu imigrantów z bagażnika

Chcieć, to móc - z takiego założenia wyszli najwyraźniej nielegalni imigranci, których złapała amerykańska policja. By przekroczyć granicę w dwunastu zapakowali się do... bagażnika.

Sztuka z kokainy

16 kilogramów kokainy ukrytej w glinianych figurkach odkryli policjanci w Kolumbii. Rzeźby były imitacjami prac słynnego krajowego artysty.

Noblistka oskarża Siemensa i Nokię

Szirin Ebadi, laureatka Pokojowej Nagrody Nobla zaatakowała niemiecki koncern Siemens i fińską Nokię. Irańska opozycjonistka oskarżyła te firmy o dostarczenie do Iranu oprogramowania, które pomaga reżimowi w Teheranie w "represjonowaniu i cenzurowaniu " opozycji.

Niewidomy żołnierz widzi językiem

Niewidomy żołnierz przy pomocy specjalnego lizaka i kamery zamontowanej na okularach odzyskuje wzrok. Ale to nie oczy Brytyjczyka pozwalają mu widzieć, tylko jego język. To właśnie przez język do mózgu płyną sygnały, które zmuszają układ nerwowy do odwzorowywania obrazów z kamery. Urządzenie Brain Port na razie pozwala rozpoznawać proste kształty, ale urządzenia kolejnej generacji mają już rozpoznawać twarze.

Kamienie, butelki i gaz łzawiący w Atenach

Ateny kolejny raz stały się polem bitwy między demonstrantami a policją. Protestujący przeciwko planowanym przez rząd oszczędnościom obrzucili kamieniami policjantów. Funkcjonariusze nie pozostali dłużni i użyli gazu łzawiącego.

Merkel potwierdza poparcie dla muzeum wysiedleń

- Pamięć o ucieczce i wypędzeniu jest częścią wspólnego rozumienia 60-letniej historii RFN - w ten sposób Angela Merkel potwierdziła swoje poparcie dla planów stworzenia w Berlinie muzeum poświęconego wysiedleniom Niemców.

Ponad 400 tys. hond do naprawy

Honda zamierza wezwać do warsztatów około 412 tys. samochodów w Stanach Zjednoczonych. Koncern obawia się, że naprawy w samochodach może wymagać pedał hamulca.

Milicjanci pobili szefową Karty '97

Białoruska milicja wdarła się we wtorek do biura portalu Karta'97. Dokonała tam rewizji i pobiła szefową organizacji, dziennikarkę Natalię Radiną - poinformował sam portal. - Reżim Łukaszenki po raz kolejny pokazał, jak bardzo obawia się wolności słowa - oceniła Radina.

Urzędnicy utrudniają prezydentowi reformę kraju

Dmitrij Miedwiediew wie, dlaczego tak trudno przychodzi mu reformowanie Rosji. Wszystko przez zbyt opieszałych urzędników. Prezydent zagroził, że będzie zwalniał tych, którzy nie wykonują jego poleceń.

"Ktoś próbuje podkopać zaufanie do Kościoła"

- Ktoś próbuje podkopać zaufanie do Kościoła - w ten sposób watykański sekretarz stanu kardynał Tarcisio Bertone podsumował skandal, jaki wybuchł po ujawnieniu przypadków molestowania seksualnego w niemieckim Kościele.

Największy kontrakt podpisany po śmierci

Nawet po śmierci Michael Jackson zarabia miliony. Osoba zarządzająca jego majątkiem podpisała największy w historii kontrakt nagraniowy. Umowa opiewa na 200 milionów dolarów.

Skąpali rząd we krwi

Krwią tajlandzka opozycja oblała bramę posesji, na której znajduje się siedziba rządu. Chciała w ten sposób zmusić polityków, by rozpisali nowe wybory.

Uczcili Łotyszy walczących u boku hitlerowców

Ponad 1000 osób, w tym 200 weteranów Łotewskiego Legionu SS, śpiewając patriotyczne pieśni, złożyło kwiaty pod pomnikiem Wolności w centrum Rygi. W ten sposób Łotysze uczcili Dzień Pamięci Legionów, czyli pamięć rodaków walczących u boku niemieckiej armii z Armią Radziecką w czasie II wojny światowej. Obchodom towarzyszyły demonstracje.