Współczesny "Robin Hood" mobilizuje tłumy rozczarowanych ekonomicznym kryzysem Hiszpanów i organizuje kolejne marsze. Juan Gordillo - lewicowy polityk samorządowy, który prowadził niedawno akcje bezpłatnego wynoszenia z marketów żywności dla biednych - poprowadził teraz marsz na miasto Kadyks.

- Potrzeba jeszcze czasu, by wygrać walkę z antyrządowymi rebeliantami w Syrii - powiedział prezydent tego kraju Baszar el-Assad w wywiadzie dla prorządowej telewizji Dunia. Fragmenty wywiadu cytuje agencja AFP.

Meksykański sędzia zarządził zatrzymanie 12 federalnych policjantów oskarżonych o otwarcie ognia do amerykańskiego pojazdu dyplomatycznego na południu Meksyku - donosi portal CNN. Do zdarzenia doszło w zeszłym tygodniu.

Czterech amerykańskich żołnierzy z bazy w Georgii zostało oskarżonych o podwójne zabójstwo. Pojawia się też wątek rzekomego spisku, którego celem było obalenie rządu i zabójstwo prezydenta Obamy. Tutaj jednak opinie prokuratora ze stanu Georgia i władz federalnych się różnią.

Te żony, to właściwie rutyna. Wszyscy kandydaci prezentują się w ten sam sposób, co Mitt Romney - powiedział publicysta TVN24 Maciej Wierzyński, oceniając przedwyborczą konwencję republikanów. Jego zdaniem, Romney nie jest bez szans w rywalizacji z Obamą.

83-letni Ron Akana, steward amerykańskich linii, który wykonywał swój zawód od 63 lat, trafił do Księgi rekordów Guinnessa. W swój ostatni służbowy rejs, z Denver na wyspę Kauai na Hawajach, poleciał z liniami United Airlines w miniony weekend.

W Neapolu urządzono wielki pokaz pirotechniczny, by w ten sposób uczcić zwolnienie z więzienia lokalnego bossa kamorry. Media zwracają uwagę na to, że na południu Włoch powszechnym zwyczajem jest oddawanie hołdów mafiosom.

Liczba ofiar wtorkowego zamachu bombowego dokonanego za pomocą samochodu-pułapki podczas pogrzebu na przedmieściach Damaszku wzrosła do 27 - podało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

- Mitt zabierze Amerykę w lepsze miejsce, tak jak zabrał mnie bezpiecznie do domu tamtej nocy - powiedziała Ann Romney, wspominając czas, kiedy się poznali. Przemówienia jej, a także gubernatora New Jersey, Chrisa Christie, zrobiły furorę na konwencji republikanów w Tampie.

Kandydat Partii Republikańskiej na prezydenta USA Mitt Romney ma za sobą udaną karierę w biznesie, organizował igrzyska olimpijskie, był gubernatorem. Republikanie liczą, że jego menadżerskie doświadczenie przekona wyborców, iż lepiej naprawi gospodarkę niż Barack Obama.

Putin jest jak car - mówią w Rosji ci, którzy go nie znoszą. I wyliczają, co ma i ile jest to warte. A lista jego dóbr jest naprawdę imponująca - ma 20 rezydencji, 58 samolotów i śmigłowców oraz kolekcję zegarków wartą 700 tysięcy dolarów. Rosyjscy opozycjoniści pytają, skąd Władimir Putin wziął na to pieniądze, skoro oficjalnie zarabia nieco ponad 100 tysięcy dolarów rocznie.