Rosja "nie zbroi reżimu, tylko wzmacnia obronę Syrii"

- Jeśli chodzi o rosyjsko-syryjską współpracę wojskową, to jej celem jest wsparcie zdolności obronnych Syrii przed atakiem z zewnątrz - stwierdził Siergiej Ławrow, starając się wytłumaczyć egipskiej gazecie, dlaczego Rosja wspiera reżim w Damaszku. Oskarżył jednocześnie Zachód o nielegalne zbrojenie opozycji i podsycanie wojny domowej.

Naród idealnie podzielony. Równowaga Obamy i Romneya

Często można usłyszeć, że "warto głosować, bo każdy głos się liczy", co wiele osób kwituje obojętnym wzruszeniem ramion. Jednak, jak pokazują najnowsze sondaże przed wyborami prezydenckimi w USA, to zdanie jak najbardziej jest prawdziwe. Barack Obama i Mitt Romney idą dosłownie "łeb w łeb" i według CNN mogą liczyć na po 49 procent głosów.

Z wizytą u mormonów. Każdy zagłosuje na Romneya?

Wybory na prezydenta USA już jutro. W sondażach Barack Obama i Mitt Romney idą praktycznie łeb w łeb, więc może się okazać, że prezydencki fotel zajmie ten drugi. Reporter TVN24 odwiedził zatem mormońską świątynię w Chicago i porozmawiał ze współwyznawcami republikańskiego kandydata, by dowiedzieć się czegoś więcej o jego wierze.

Izraelscy politycy chcieli planu "P-plus". Sprzeciwiło się wojsko i wywiad

Izraelski premier Benjamin Netanjahu i minister obrony Ehud Barak nakazali w 2010 roku siłom zbrojnym rozpoczęcie ostatnich przygotowań do ataku na Iran. Politycy kazali wojskowym wprowadzenie stanu najwyższej gotowości - twierdzą dziennikarze izraelskiej telewizji. Netanjahu i Barak napotkali jednak nieoczekiwanie na opór szefów wojska i wywiadu, którzy odmówili ruszenia z przygotowaniami.

Zamknęli dwa reaktory. Zmarzną w Korei?

Korei Południowej grożą w najbliższych miesiącach bezprecedensowe niedostatki energii elektrycznej po tym, jak w poniedziałek zamknęła ona dwa reaktory nuklearne, gdyż niektóre urządzenia w nich nie miały wymaganych certyfikatów - ogłosił rząd w Seulu.

Powstańcy zdobyli pole naftowe

Taktyka syryjskich powstańców polegająca na otwieraniu coraz to nowych frontów walki i oporu przyniosła w niedzielę kolejny sukces: po raz pierwszy zdobyli duże pole naftowe, które zaopatrywało wojska rządowe. Pole znajduje się przy granicy z Irakiem.

Celebryci w służbie polityki. Czy to ma jakieś znaczenie?

George Clooney włożył Obamie do kieszeni 15 milionów dolarów, a Romneya poparł miliarder Donald Trump. Czy politycznie zaangażowane gwiazdy oprócz tego, że finansują kampanię, wpływają na wyborców? Eksperci twierdzą, że nie ma znaczenia to, czy potrafią przekonać elektorat. Najważniejsze, żeby o nich mówiono.

Ahmadineżad wytłumaczy się przed parlamentem. Z kryzysu

Prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad został wezwany do wytłumaczenia się na specjalnej sesji parlamentu z polityki swego rządu, która doprowadziła do poważnego kryzysu gospodarczego - poinformował w niedzielę parlament na swej stronie internetowej.

Telefon do prezydenta Ukrainy. Komorowski "zaniepokojony"

Bronisław Komorowski zadzwonił do prezydenta Ukrainy. W rozmowie z Wiktorem Janukowyczem polski prezydent wyraził zaniepokojenie opóźnieniem podania wyniku wyborów oraz mnożącymi się sygnałami o nieprawidłowościach w trakcie liczenia głosów w jednomandatowych okręgach wyborczych.

Kierunek atlantycki czy pacyficzny? Dla Polski "Romney byłby lepszy"

- Dla Polski i Europy lepszy byłby wybór Mitta Romneya - twierdzą eksperci, z którymi rozmawiał portal tvn24.pl. Nie należy się jednak spodziewać jakichś odczuwalnych zmian w polityce USA wobec Polski. - Na szczęście nie będziemy w centrum zainteresowania mocarstwa. Musiałoby się u nas stać coś naprawdę złego - stwierdził prof. Zbigniew Lewicki.

Al-Arabija: Iran wstrzymał wzbogacanie uranu

Ciężko dotknięty najnowszymi sankcjami Teheran ugiął się i wstrzymał wzbogacanie uranu powyżej 20 procent - twierdzi telewizja Al-Arabija. Iran ma liczyć, że ten krok otworzy pole do negocjacji z Zachodem i zniesienie części dotkliwych sankcji.

"Niekoronowany król Heratu". Wygrał z ZSRR, chce przejąć władzę

Ismael Chan, jeden z weteranów i bohaterów wojen partyzanckich w Afganistanie przeciwko Armii Radzieckiej i talibom z lat 80. i 90., wzywa swoich towarzyszy pod broń. Chce wraz z nimi przejąć w kraju władzę i nie dopuścić do powrotu talibów, gdy wyjadą z niego ostatni zachodni żołnierze.

Berlusconi przeprosił, że nie wygrał z kryzysem

Były premier Włoch Silvio Berlusconi przeprosił swych rodaków za to, że nie dał sobie rady z kryzysem. Przeprosiny zawarte są w wywiadzie, którego udzielił do książki znanego dziennikarza telewizyjnego.

Świętują wypędzenie Polaków z Moskwy. Nacjonaliści: Rosja dla Rosjan

Rosjanie obchodzą swój Dzień Jedności Narodowej, jedno z najważniejszych świąt państwowych w Rosji. Prezydent Władimir Putin złożył kwiaty przed pomnikiem kupca Kuźmy Minina i księcia Dymitra Pożarskiego, dzięki którym udało się wyrzucić polskie wojska okupujące Kreml. Swoją siłę demonstrują też nacjonaliści, organizując wielki marsz.

"Trzeba już powiedzieć dość!". Opozycja zwołuje demonstrację

Ukraińska opozycja zwołuje swych zwolenników przed Centralną Komisję Wyborczą w Kijowie na protest przeciwko fałszowaniu wyników wyborów parlamentarnych. Jeden z przywódców opozycji, Anatolij Hrycenko, apeluje o odmówienie przyjęcia mandatów poselskich.

Papież Koptów już wylosowany

Biskup Tawadros został wybrany w koptyjskiej katedrze św. Marka w Kairze na zwierzchnika Kościoła Koptyjskiego - nowego patriarchę Aleksandrii i całej Afryki.

Mali. Poligon do testowania nowej, "zdalnej" interwencji?

Państwa zachodnie planują przeprowadzić w Mali interwencję zbrojną według "nowego" schematu, opartą o doświadczenia z Somalii - twierdzą eksperci. Regularne wojsko wyślą sąsiednie państwa, natomiast USA i Francja będą udzielać wsparcia z powietrza i pomagać za pomocą sił specjalnych oraz najemników.

Azjatycka misja Tuska. Najpierw Singapur potem Laos

Zachęcanie do inwestowania w Polsce, rozmowy o wyzwaniach finansowych, pobudzeniu gospodarki, ułatwieniach handlowych to główne cele rozpoczynającej się dziś wizyty Donalda Tuska w Azji Południowo-Wschodniej - informuje Centrum Informacyjne Rządu.

Przestaną pobierać organy od skazańców. "To nieetyczne"

Na początku przyszłego roku Chiny zaczną stopniowo odchodzić od używania organów pobranych z ciał osób skazanych na karę śmierci, wprowadzając w życie nowy system zarządzania przeszczepami - poinformował specjalista wyznaczony do kierowania projektem zmian.