Czeski prezydent Milosz Zeman mianował ponadpartyjny rząd ekspertów z Jirzim Rusnokiem jako premierem. Ten 52-letni ekonomista jest wieloletnim sojusznikiem prezydenta i między innymi z tego powodu nie akceptuje go żadna z głównych partii w czeskim parlamencie. Nowy premier prawie na pewno nie otrzyma wotum zaufania.

Syryjscy rebelianci sugerują, że izraelskie wojsko przeprowadziło kolejny skryty nalot na Syrię. To Izraelczycy mają stać za serią silnych eksplozji w pobliżu portu Latakia w miniony piątek. Celem miały być nowe rosyjskie rakiety Jachont, które miały bronić Syrię przed interwencją z morza.

W stojącym w centrum Paryża hotelu Lambert wybuchł w nocy pożar. Ogień prawdopodobnie wywołał duże zniszczenia i naruszył konstrukcję budynku, który historycznie związany jest z Polską. Przez ponad wiek należał do rodziny Czartoryskich i stanowił centrum aktywności polskiej emigracji w XIX wieku.

Marcin Kaczkan potwierdził śmierć Artura Hajzera - poinformował na antenie TVN24 Krzysztof Wielicki. Dodał, że upadek Hajzera był najprawdopodobniej skutkiem błędu technicznego. - Nie była to zima, noc, walka o przeżycie. Nie było sytuacji ekstremalnej - mówił Wielicki

Korea Południowa i Korea Północna negocjują już drugi dzień ponowne otwarcie zamkniętej w kwietniu wspólnej strefy przemysłowej w Kaesong. Dzisiaj delegacja Południa wjechała nawet na terytorium wrogiego sąsiada.

Włoski sąd nakazał rozpoczęcie procesu 49 podejrzanych obywateli Ameryki Łacińskiej, którzy mieli brać udział w przemycie narkotyków na dużą skalę. Przestępcy mieli nimi faszerować w Meksyku psy, po czym zabijać przewiezione do Włoch zwierzęta i wydobywać z nich cenne substancje.

Arabia Saudyjska postanowiła we wtorek przekazać Egiptowi 5 mld dolarów pomocy finansowej. Wcześniej Zjednoczone Emiraty Arabskie zaoferowały 3 mld dolarów na wsparcie gospodarki po usunięciu islamistycznego prezydenta Mohammeda Mursiego przez wojsko.

Piloci podchodzącego do lądowania w San Francisco Boeinga 777 byli przekonani, iż automatyczne systemy kontrolują prędkość ich samolotu. Kiedy zorientowali się, że lecą zdecydowanie za wolno, było już za późno - podał amerykański urząd ds. bezpieczeństwa transportu (NTSB). Przedstawiciele insytucji poinformowali ponadto, maszyna uderzyła ogonem w falochron, co spowodowało oderwanie się go od reszty kadłuba.

Nominowany na szefa FBI James Comey ocenił w Senacie USA, że specjalne techniki przesłuchiwania jak podtapianie, które stosowano za prezydentury George'a W. Busha, to tortury. Ale bronił programów inwigilacji jako cennych narzędzi w walce z terroryzmem.

Dziś po godzinie 15 komisja Parlamentu Europejskiego ds. zdrowia będzie głosować nad dyrektywą tytoniową. W pierwotnym zamyśle Komisji Europejskiej przewidywała ona zakaz sprzedaży papierosów typu slim i mentol. Tym zapisom sprzeciwia się Polska.

Prezydent USA Barack Obama nie podjął jeszcze decyzji o tym, ilu żołnierzy amerykańskich pozostanie w Afganistanie po 2014 roku. Jednak wycofanie wszystkich oddziałów jest rozważane - poinformowali we wtorek rzecznicy Pentagonu i Białego Domu.

19-letni Dżochar Carnajew, który razem ze swoim starszym bratem Tamerlanem, 15 kwietnia dokonał zamachu bombowego na mecie maratonu bostońskiego, stanie dziś przed sądem federalnym. W zamachu zginęły trzy osoby, a ponad 260 zostało rannych.