Minister spraw wewnętrznych Hiszpanii Jorge Fernandez Diaz ostrzegł w poniedziałek, że 10 lat po serii zamachów terrorystycznych, do których doszło 11 marca 2004 roku w podmiejskich pociągach w Madrycie, istnieje ryzyko kolejnego ataku islamistów.

Państwowa Komisja Wyborcza przyjęła zawiadomienia o utworzeniu komitetów wyborczych Samoobrony, Samoobrony Odrodzenie oraz komitetu Wolność chcących startować w wyborach do Parlamentu Europejskiego - wynika z informacji zamieszczonych w poniedziałek na stronie komisji.

Odsunięty od władzy prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz złoży oświadczenie w rosyjskim Rostowie nad Donem. Będzie to jego drugie wystąpienie od czasu ucieczki z Kijowa. Według najnowszych informacji przekazanych przez reportera TVN24 - Wojciecha Bojanowskiego - ma do niego dojść ok. godz. 10 polskiego czasu. Miejsce, w którym ma się odbyć konferencja jest pilnie strzeżone. Pojawił się tam OMON i ludzie z psami, którzy przeszukują teren.

Sąd rejonowy w Kijowie zastosował areszt domowy wobec Mychajły Dobkina, sojusznika obalonego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza i byłego gubernatora obwodu charkowskiego na wschodzie kraju. Dobkinowi prokuratura zarzuca dążenie do zmiany granic państwowych. Sąd zakazał mu opuszczania Kijowa oraz wychodzenia z mieszkania między godz. 14 a 9 rano.

Polska i Wielka Brytania mają wspólne zdanie w wielu kwestiach dotyczących kryzysu na Ukrainie i napiętej sytuacji wokół Krymu - powiedział w poniedziałek szef polskiego MSZ Radosław Sikorski dziennikarzom. W Londynie przyjął go brytyjski odpowiednik William Hague.

Prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew powiedział w poniedziałek prezydentowi Władimirowi Putinowi, że rozumie logikę działań Rosji na Ukrainie. Kazachstan wraz z Rosją i Białorusią tworzą Unię Celną.