Obecna sytuacja geopolityczna Polski jest najlepsza od 300 lat; przyczyniamy się do stabilizacji innych krajów, jesteśmy źródłem rozwiązań europejskich - powiedział Radosław Sikorski w wywiadzie dla najnowszego numeru amerykańskiego pisma "Foreign Affairs".

Ministrowie spraw zagranicznych państw UE złagodzili embargo na import ropy z Syrii, by umożliwić jej zakup od opozycji. Kraje unijne po konsultacji z opozycją będą też mogły sprzedawać sprzęt i technologie dla sektora paliwowego w Syrii.

Obalony prezydent Egpitu Hosni Mubarak pozostanie w areszcie mimo zeszłotygodniowej decyzji o warunkowym zwolnieniu - poinformowała agencja MENA. Ma to związek z zarzutami o korupcję.

Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA) poinformowała, że jest w fazie omawiania z władzami Iranu "możliwych dat" nowego spotkania na temat programu nuklearnego Teheranu. MAEA dała do zrozumienia, że terminu jeszcze nie ustalono. Wcześniej irańskie media informowały, że Iran i MAEA przeprowadzą rozmowy 21 maja w Wiedniu.

Dżochar Carnajew, podejrzany o przeprowadzenie zamachów w Bostonie, komunikuje się ze śledczymi - podaje CNN powołując się na własne źródła. O tym, że Caranajew w niedzielę wieczorem odzyskał przytomność i zaczął pisemnie odpowiadać na pytania, informowały wcześniej niektóre amerykańskie media. Inne podawały, że mężczyzna był nadal nieprzytomny.

Rząd Serbii zatwierdził porozumienie z Kosowem ws. normalizacji stosunków. Kompromis, osiągnięty w trakcie prowadzonych w Brukseli pod auspicjami Unii Europejskiej rozmów premierów obu państw, otwiera drogę do rozpoczęcia negocjacji akcesyjnych UE z Belgradem.

Szanowanie prawdy historycznej, wrażliwości nie tylko niemieckiej, ale także sąsiadów to nadal nadzwyczajne wyzwanie dla Niemców - powiedział w poniedziałek w Berlinie premier Donald Tusk. Szef polskiego rządu brał udział w prezentacji biografii kanclerz Niemiec Angeli Merkel oraz w dyskusji o przyszłości Europy.