Nie wszczęto sprawy karnej w sprawie śmierci w styczniu współpracownika redakcji białoruskiej Polskiego Radia Jurego Humianiuka, uznając, że popełnił on samobójstwo - poinformował w środę oddział Komitetu Śledczego w Grodnie. 43-letni Humianiuk 19 stycznia wypadł z 8. piętra internatu.

Borykający się z pustymi bankomatami mieszkańcy Cypru jeszcze dłużej poczekają na swoje pieniądze. Jak poinformował bank centralny, wszystkie placówki będą zamknięte do wtorku.

W czwartek odbędzie się strajk ostrzegawczy personelu naziemnego Lufthansy w niemieckich portach lotniczych. W związku z tym PLL LOT odwołuje 14 rejsów na trasach z Polski do Niemiec. Loty odwołała również niemiecka Lufthansa.

Pierwsza wizyta Baracka Obamy w Izraelu i pierwsze kłopoty. Motoryzacyjne. Nazywana "Bestią" potężna limuzyna Obamy uległa awarii na autostradzie po tym, jak... zatankowano ją złym paliwem - podaje "The Telegraph". W momencie zdarzenia amerykańskiego prezydenta nie było w środku.

Rosja prezentuje Cyprowi propozycję rozwiązania finansowych problemów państwa. - Jeśli Cypr chce otrzymać rosyjski kredyt, to powinien wejść do Eurazjatyckiej Wspólnoty Gospodarczej, jak uczyniły to Białoruś, Kirgistan i Tadżykistan - oświadczył cytowany przez "Echo Moskwy" Siergiej Głaziew, doradca prezydenta Federacji Rosyjskiej ds. gospodarczych.

Kardynał Jorge Mario Bergoglio napisał przed trzema laty wstęp do historycznego thrillera "Paweł z Tarsu i rozżarzone listy" włoskiego autora Umberto Mondiniego. Dochód z książki przeznaczono na budowę szkoły podstawowej w ubogiej prowincji Argentyny, Chaco.

Papież Franciszek otrzymał od watykańskich administratorów sieci iPada. Jak podaje rzymski dziennik "Il Messaggero", tablet od razu zyskał nazwę iPapad.

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un nadzorował w środę w trakcie ćwiczeń wojskowych symulowany atak samolotów bezzałogowych na cel południowokoreański - poinformowała północnokoreańska oficjalna agencja prasowa KCNA. Podała również, że podczas tych samych ćwiczeń zestrzelono cel, imitujący pocisk manewrujący.

Policja przeszukała paryskie mieszkanie Christine Lagarde, szefowej Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Chodzi o śledztwo w sprawie jej roli w przyznaniu wysokiego odszkodowania biznesmenowi Bernardowi Tapie w 2008 roku.

Barack Obama rozpoczął dziś wizytę w Izraelu. Tel Awiw to najbliższy sojusznik Stanów Zjednoczonych, ale to dopiero pierwsza wizyta Obamy w tym kraju, od kiedy objął urząd w 2009 roku. Na lotnisku przywitali go izraelski premier Beniamin Netanjahu i prezydent Szimon Peres. W swoim przemówieniu amerykański przywódca potwierdził, że Stany Zjednoczone są gwarantem bezpieczeństwa Izraela.

W wybuchu miny-pułapki w Afganistanie zginął polski żołnierz, starszy szeregowy Paweł Ordyński - poinformował rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej Jacek Sońta. Kolejny polski żołnierz został ranny, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Ważne, że szef MSZ Radosław Sikorski w swym expose odnotował istotne zmiany w polskiej polityce zagranicznej, takie jak: odchodzenie od polityki ekspedycyjnej, zmianę w relacjach z Francją i USA - ocenił prezydent Bronisław Komorowski. Zdaniem premiera Donalda Tuska z kolei, Radosław Sikorski trafnie określił perspektywę polskiej polityki zagranicznej.

Po co w środku pustkowia kawałek asfaltu z wymalowanymi dziwnymi białymi pasami? Wyróżniające się obiekty tego rodzaju są rozrzucone po odludnych zakątkach USA, głównie na terenach wojskowych. Grupa entuzjastów dokładnie przyjrzała się znakom i opisała szerzej historię tych niecodziennych reliktów Zimnej Wojny.