Ok. 70 osób, w tym wielu rebeliantów walczących z reżimem syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada, zginęło w walkach trwających od czterech dni między rebeliantami a armią na przedmieściach Damaszku - podało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Po trwającej dobę obławie policja schwytała w piątek wieczorem czasu lokalnego drugiego z braci podejrzanych o poniedziałkowe zamachy bombowe. Ukrywał się na łódce stojącej w ogrodzie jednego z domów na przedmieściach Bostonu. Jest poważnie ranny, ale żyje. Według wstępnych danych, bracia Carnajewowie działali sami - powiedziała CNN policja z Watertown.

Kilkaset osób protestowało przed siedzibą policji w stolicy Indii, Delhi, dokąd ma zostać przewieziony mężczyzna podejrzany o zgwałcenie pięcioletniej dziewczynki i znęcanie się nad nią. To kolejny przypadek przemocy seksualnej wobec kobiet w Indiach.

Przedstawiciele amerykańskiego lotnictwa wojskowego przekonywali Kongres, że nie chcą już nowoczesnych dużych dronów zwiadowczych RQ-4 Global Hawk w wersji Block 30. Argumentowali przy tym, że ich zadanie mogą lepiej wypełniać "inne tajne platformy" i niezwykle żywotny staruszek, U-2 Dragon Lady.

W dorocznym raporcie o prawach człowieka na świecie rząd USA w części o Polsce zwraca uwagę na problemy nieskutecznego sądownictwa, długie procedury sądowe, czy dochodzenia policji ws. antysemickich aktów, które zwykle nie prowadzą do zatrzymania sprawców. Raport opublikował w piątek Departament Stanu USA.

Trwająca ponad dobę wielka obława na jednego z dwóch domniemanych zamachowców skończyła się dzięki spostrzegawczości mieszkańca przedmieść Bostonu. Mężczyzna zauważył, że coś jest nie tak z jego łodzią, stojącą w ogrodzie. Zaalarmowana policja miała "zalać" okolicę i po krótkiej strzelaninie pojmała Dżochara Carnajewa.

Rodziny ofiar zamachów w Bostonie wyraziły zadowolenie ze złapania drugiego z domniemanych zamachowców, ale nie przejawiają radości. - To mi jej nie przywróci - stwierdził William Campbell III, którego 29-letnia siostra zginęła w poniedziałek. - Cieszę się, że już nikogo więcej nie skrzywdzą - dodał.

Papież Franciszek konsekwentnie realizuje politykę oszczędności za Spiżową Bramą. Dzień po tym, gdy ogłoszono, że pracownicy Watykanu nie dostaną premii z okazji nowego pontyfikatu, dodatku zostało pozbawionych pięciu kardynałów z nadzoru nad bankiem IOR.

Morris Bridges, strażak z West w Teksasie, gdzie w środę doszło do wybuchu w fabryce nawozów sztucznych, nie odnalazł się po kilkudziesięciu godzinach poszukiwań. Przed wyjściem z domu i wyruszeniem do fabryki, gdzie zauważono pożar, pożegnał się z rodziną. Kilkanaście minut później wielka eksplozja zrównała z ziemią całe sąsiedztwo. - Synek pyta o tatę. Nie wiem, co mam mu powiedzieć - powiedziała Reutersowi żona poszukiwanego.

Wiele pytań wciąż wymaga odpowiedzi - powiedział prezydent Barack Obama po zakończonej sukcesem policyjnej obławie, w której schwytano drugiego z podejrzanych o zorganizowanie zamachu w Bostonie. - Zamknęliśmy ważny rozdział tej tragedii - dodał prezydent, gratulując funkcjonariuszom policji i FBI aresztowania 19-letniego Dżochara Carajewa. Jego starszy brat Tamerlan zginął kilkanaście godzin wcześniej w czasie strzelaniny.