Australijska policja aresztowała księdza pod zarzutem pedofilii po kilku miesiącach negocjacji z Kościołem katolickim, aby powrócił do kraju z Watykanu. Duchowny został zwolniony za kaucją i pojawi się w sądzie w piątek.

Indyjska policja aresztowała mężczyznę, który jest podejrzany o współudział w porwaniu, gwałcie i torturowaniu pięcioletniej dziewczynki w New Delhi. Brutalne przestępstwo wywołało gwałtowną dyskusję w indyjskim parlamencie, który musiał dwukrotnie przerywać obrady.

Tamerlan Carnajew nie zginął w strzelaninie z policjantami, ale po przypadkowym przejechaniu przez swojego brata - twierdzi szef policji Watertown, miasta na przedmieściach Bostonu. Według Eda Deveau, 26-latkowi w wymianie ognia skończyła się amunicja i gdy dopadli go policjanci, jeszcze żył.

Zamachy bombowe w Bostonie, o które podejrzani są zamieszkali w USA czeczeńscy imigranci, mogą skomplikować prace nad ustawą imigracyjną. Jej przeciwnicy już apelują, by wstrzymać albo odwlec reformę do czasu, gdy śledztwo wykaże wady systemu imigracyjnego.

Pasażerowie na amerykańskich lotniskach muszą się liczyć z notorycznymi spóźnieniami samolotów. Z powodu cięć budżetowych na bezpłatny urlop codziennie jest wysyłany co dziesiąty kontroler lotów. Na wieżach kontrolnych brakuje ludzi.

Pełnym powodzeniem zakończył się pierwszy lot próbny rakiety Antares, należącej do jednej z dwóch firm, które mają zaopatrywać na zlecenie NASA Międzynarodową Stację Kosmiczną. Silniki rakiety mają bardzo ciekawą historię i pochodzą jeszcze z ZSRR.

Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro mianował w niedzielę dotychczasowego szefa banku centralnego Nelsona Merentesa na stanowisko ministra finansów, na którym zastąpi on Jorge Giordaniego.

Horacio Cartes z Partii Colorado wygrał niedzielne wybory prezydenckie w Paragwaju zdobywając 46 proc. głosów - poinformowano oficjalnie w niedzielę wieczorem czasu lokalnego. Jego rywał z Partii Liberalnej Efrain Alegre zdobył 37 proc. głosów.

Co najmniej 185 osób zginęło podczas walk armii nigeryjskiej z rebeliantami islamskimii w północno-wschodniej Nigerii - poinformowały w niedzielę władze. To kolejny epizod w trwających od lat zmaganiach z islamistami kontrolującymi północ kraju.

Premier Donald Tusk i kanclerz Angela Merkel, w towarzystwie współmałżonków Małgorzaty Tusk i Joachima Sauera, spotkali się w niedzielę na prywatnej kolacji w Berlinie - podała agencja dpa. W poniedziałek szefowie rządów wezmą udział w dyskusji o przyszłości Europy.

Czy FBI mogło przewidzieć atak braci Carnajewów na terenie USA? Tak twierdzą republikanie, którzy wystosowali do Białego Domu oraz samego FBI list z pytaniem o to, dlaczego w 2011 r., gdy Tamerlan Carnajew znalazł się "na radarze" biura po informacjach przekazanych z Rosji, potem został zapomniany. I przypominają, że to piąta osoba od czasu ataku na World Trade Center, z którą FBI miało styczność, i która dokonała zamachu terrorystycznego.

Władze Brandenburgii uczciły w niedzielę pamięć ofiar byłego największego niemieckiego obozu koncentracyjnego dla kobiet Ravensbrueck, wyzwolonego 68 lat temu przez Armię Czerwoną. W leżącym na północ od Berlina miejscu kaźni zginęło 17 tys. Polek.

Burmistrz Bostonu Tom Menino powiedział w niedzielę, że rannego zamachowca Dżochara Carnajewa, którego policja schwytała w sobotę nad ranem polskiego czasu, być może "nigdy nie uda się przesłuchać". Carnajew został ranny w szyję w czasie policyjnej obławy i przebywa w szpitalu "bardzo poważnym stanie".