Sąd odrzucił wniosek o opatentowanie leku na raka

Wniosek dotyczący opatentowania leku na raka, złożony przez szwajcarską firmę farmaceutyczną Novartis odrzucił w poniedziałek Sąd Najwyższy Indii. - To poważny cios dla zachodnich gigantów farmaceutycznych, którzy koncentrują się na Indiach - ocenia Reuters.

Niemiecki minister reaguje na białą księgę PiS ws. niemieckiej mniejszości

Gdy mówi się, że mniejszość niemiecka nie jest lojalna wobec Polski czy idei Unii Europejskiej, to musimy się temu przeciwstawiać, mówić jasno i wyraźnie, że tak nie jest - powiedział PAP niemiecki wiceminister spraw wewnętrznych Christoph Bergner. W jego opinii, "mniejszość niemiecka to lojalny budowniczy rozwoju Polski".

Zima wybiła 300 cyrkowych pcheł. Rekrutują nowe

Przedłużająca się zima w środkowej Europie daje się we znaki nie tylko ludziom, ale i zwierzętom - także tym najmniejszym. Z powodu silnych mrozów zdechło w Niemczech aż 300 pcheł, na co dzień występujących w tamtejszym pchlim cyrku.

W Tanzanii runął budynek. Wciąż szukają ofiar

29 ciał wydobyli ratownicy spod gruzów zawalonego w piątek budynku w Dar es Salaam - poinformował w niedzielę przedstawiciel władz tej stolicy gospodarczej Tanzanii. Ratownicy wciąż przeszukują gruzy.

Autobus spadł w przepaść. 12 ofiar, ranni

Dwanaście osób zginęło, a czternaście zostało rannych w wypadku autobusu, który zderzył się z ciężarówką i spadł w przepaść w stanie Veracruz we wschodnim Meksyku - poinformowała w niedzielę agencja Associated Press, powołując się na lokalne władze.

Pierieplicznyj przed śmiercią był w Paryżu. Tam mógł zostać otruty?

Aleksandr Pierieplicznyj mógł zostać otruty w Paryżu - twierdzą jego znajomi, cytowani przez brytyjski tygodnik "The Observer". 44-letniego rosyjskiego biznesmena znaleziono martwego jesienią ub. roku na ulicy, nieopodal jego brytyjskiego domu. Pierieplicznyj miał od trzech lat polityczny azyl w Wielkiej Brytanii.

Niemcy chcą upamiętnić ofiary nazizmu z Polski

Grupa niemieckich historyków, polityków i publicystów opowiedziała się za ustanowieniem w Berlinie miejsca pamięci dla ofiar nazizmu z Polski i innych krajów Europy Wschodniej. Upamiętnienia domagają się również środowiska polonijne oraz przedstawiciele rządu RP.

Libańskie wioski ostrzelane z Syrii?

Z terytorium Syrii ostrzelane zostały libańskie wioski tuż przy granicy - poinformowała w niedzielę libańska agencja informacyjna, na którą powołuje się Associated Press.

O pokój i zaprzestanie chciwości. Wielkanocne orędzie Franciszka

O pokój w Syrii, w Ziemi Świętej, na Półwyspie Koreańskim i na całym świecie modlił się papież Franciszek w wielkanocnym orędziu, wygłoszonym z bazyliki Św. Piotra w południe w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Do Watykanu przybyło ćwierć miliona ludzi.

Zamach na prezydenta, bitwy na granicy, tysiące ofiar. Obecna retoryka Kima to fraszka

Głośne deklaracje Phenianu o zerwaniu rozejmu, wejściu w stan wojenny czy wycelowaniu rakiet w bazy amerykańskie mogą się wydawać groźne. Prawdą jest to, że napięcie na Półwyspie Koreańskim jest największe od wielu lat. Prawdą jest też to, że obecne poczynania Kim Dzong Una to dziecinne igraszki w porównaniu do tego, co robił jego dziadek i ojciec.

Alarm i ewakuacja na wieży Eiffla

Zwiedzający paryską wieżę Eiffla zostali w sobotę wieczorem ewakuowani po odebraniu przez policję anonimowego telefonu o podłożeniu ładunku wybuchowego. Alarm okazał się fałszywy.

Franciszek: Nie bójmy się niespodzianek Boga

W homilii podczas Mszy Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę papież Franciszek wzywał wiernych, by nie popadali w zniechęcenie i nie tracili ufności. Apelował, by nie zamykać się na nowość, jaką w życie może wnieść wiara w Boga.

Były przywódca ETA zmarł w więzieniu

Odbywający we Francji karę więzienia były szef baskijskiego ugrupowania separatystycznego ETA, 54-letni Xabier Lopez Pena, zmarł w sobotę szpitalu w Paryżu - poinformowała w Madrycie organizacja wspierania więźniów z ETA.

Tworzył kapitalistyczny system finansowy. Wspierał Sowietów

Twórca globalnej architektury finansowej, obejmującej MFW i Bank Światowy, wysoki urzędnik Departamentu Skarbu USA Harry Dexter White był radzieckim szpiegiem, głęboko wierzącym w komunizm i radziecką gospodarkę planową - ujawnia ekspert CFR Benn Steil.

W Brukseli mniej po francusku, a więcej arabskiego

W Brukseli coraz więcej mieszkańców posługuje się językiem arabskim, coraz mniej powszechne stają się języki urzędowe: francuski i niderlandzki. To efekt rosnącej populacji imigrantów z krajów muzułmańskich. Stolica Belgii i UE staje się wielojęzycznym miastem.

Mandela ma się lepiej, oddycha bez trudności

Były prezydent RPA Nelson Mandela, który trzecią noc spędził w szpitalu, dokąd trafił z powodu infekcji płuc, może już oddychać bez żadnych trudności. Mandela zmaga się z nawrotem wcześniejszego zapalenia płuc.