Edward Snowden mógł pracować na zlecenie rosyjskich służb specjalnych, kiedy wynosił z Agencji Bezpieczeństwa Narodowego tajne dokumenty - uważa przewodniczący komisji ds. wywiadu Izby Reprezentantów USA. W niedzielę w telewizyjnym wywiadzie powiedział, że wszczął śledztwo, w ramach którego zbada ewentualne związki byłego pracownika NSA z Rosją.

Książę Walii Karol, następca brytyjskiego tronu, w coraz szerszym zakresie będzie przejmował obowiązki królowej Elżbiety II, wysuwając się na pierwszy plan – donoszą niedzielne media. Symbolicznym tego wyrazem jest scalenie ich odrębnych dotąd biur prasowych.

Zamieszki w Kijowie, gdzie na Majdanie zgromadziło się ok. 100 tys. ludzi. Starcia wybuchły, gdy grupy zamaskowanych i uzbrojonych w kije mężczyzn zaatakowały milicyjne kordony. Zdaniem niezależnych mediów mogła to być prowokacja. Milicja użyła granatów hukowych i gazu łzawiącego. Co najmniej kilkanaście osób zostało rannych.

Lokalny chiński urzędnik zdradził informację, którą władze centralne starały się utrzymywać w tajemnicy. Szef partii w portowym mieście Liaoning oznajmił, że trwają prace przy pierwszym prawdziwie chińskim lotniskowcu i mają one zostać ukończone za sześć lat. Pomimo wysiłków cenzury jego wypowiedź zagościła w mediach.

Płomienie pochłonęły zabytkową norweską wioskę Laerdalsoyri. Ogień wybuchł w nocy z soboty na niedzielę i przy silnym wietrze strawił szereg drewnianych budynków. Niemal sto osób trafiło do szpitali, jednak nikt nie zginął.

Co najmniej 28 osób odniosło obrażenia, gdy podczas antyrządowego protestu w stolicy Tajlandii, Bangkoku, między demonstrantów wrzucono dwa granaty - poinformowały w niedzielę służby medyczne. To kolejny taki incydent w ostatnich dniach.

Prezydent USA Barack Obama, reagując na krytykę ze strony Niemiec z powodu inwigilowania przez jego służby Angeli Merkel, zapewnił w sobotę w wywiadzie dla niemieckiej telewizji publicznej ZDF, że zależy mu na utrzymaniu przyjaznych stosunków z Berlinem. Kanclerz Niemiec zaprosił też do USA.

Libijski parlament, czyli Powszechny Kongres Narodowy wprowadził w sobotę w kraju stan wyjątkowy i postawił armię w stan gotowości ze względu na walki plemienne, które od wielu dni toczą się południu - poinformował w wystąpieniu telewizyjnym premier Ali Zidan.

Szef amerykańskiej dyplomacji John Kerry chce, aby jeszcze w styczniu doszło w Jordanii do szczytu izraelsko-palestyńskiego - poinformowały w sobotę izraelskie media, powołując się na wiceministra obrony Izraela Danny'ego Danona.

Sekretarz generalny ONZ z zadowoleniem przyjął zgodę opozycyjnej Syryjskiej Koalicji Narodowej na udział w konferencji pokojowej w Szwajcarii. - To odważny i historyczny krok - oświadczył w sobotę wieczorem w Nowym Jorku Ban Ki Mun.