Hollande z Putinem "twarzą w twarz" w Normandii

Prezydent Francji Francois Hollande zapowiedział, że 6 czerwca, przy okazji uroczystości upamiętniających desant aliantów w Normandii z 1944 roku, "twarzą w twarz" porozmawia z przywódcą Rosji Władimirem Putinem. Rosjanie mówią o spotkaniu w Paryżu 5 czerwca.

UE oczekuje współpracy Rosji z nowym prezydentem Ukrainy

UE oczekuje, że Rosja nawiąże współpracę z nowym prezydentem Ukrainy, będzie kontynuować wycofywanie wojsk znad ukraińskiej granicy oraz uniemożliwi przekazywanie broni separatystom - oświadczyli przywódcy państw UE na nieformalnym szczycie w Brukseli.

"Afganistan nie będzie miejscem idealnym". Obama zapowiada wycofanie wojsk

Prezydent USA Barack Obama ogłosił plan zostawienia po 2014 roku w Afganistanie 9,8 tys. amerykańskich żołnierzy. Do końca 2015 r. liczba ta zostanie zmniejszona o połowę. - Afganistan nie będzie miejscem idealnym, ale to nie jest obowiązkiem USA, aby z niego takie zrobić - stwierdził Obama.

Wniósł do parlamentu "bomby". Chciał udowodnić, że można

Australijski senator Bill Heffernan na swój sposób udowodnił, że przez cięcia wydatków na bezpieczeństwo instytucje rządowe są narażone na atak. Na posiedzenie komisji senatu w tej sprawie wniósł wykonane przez siebie dwie makiety ładunków wybuchowych i zaprezentował je podczas zadawania pytań przedstawicielowi policji.

Boko Haram znów zaatakowało. Dziesiątki ofiar

Islamiści z ugrupowania Boko Haram dokonali dwóch ataków na północnym wschodzie kraju, zabijając co najmniej 54 osoby - podała AP. Reuters pisze o 25 zabitych w ataku Boko Haram na bazę nigeryjskiej armii i posterunek policji w Buni Yadi.

"Afera Bygmaliona" pogrąża francuską prawicę

Najsilniejsza francuska partia opozycyjna UMP straciła kierownictwo. Skandal wokół fałszowania faktur i płatności za kampanię prezydencką Nicolasa Sarkozy'ego z 2012 r. zmusił szefa UMP Jean-Francois Cope i jego gabinet do złożenia dymisji.

Schaeuble o partii Le Pen: faszystowska, ekstremistyczna

Minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble nazwał faszystowskim i ekstremistycznym francuski Front Narodowy, który głosząc hasła antyunijne i antyimigranckie wygrał we Francji wybory do Parlamentu Europejskiego, zdobywając niemal 25 proc. głosów.

Damaszek: inspektorzy od broni chemicznej porwani. OPCW dementuje

Inspektorzy Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW), nadzorującej wywóz i likwidację syryjskiej broni chemicznej, zostali zaatakowani. Nikomu nic się nie stało i przedstawiciele organizacji maja być już bezpieczni. Zdementowano informację o ich porwaniu.

Ukamienowana za zakazaną miłość. Rodzina wśród zabójców

25-letnia kobieta została ukamienowana przed budynkiem sądu w Pakistanie przez członków rodziny, za poślubienie mężczyzny, którego kochała. Ojciec kobiety tłumaczył, że było to tak zwane morderstwo honorowe, które miało oczyścić dobre imię rodziny.