Francja wyśle sześć myśliwców typu Mirage do Jordanii, by atakowały stamtąd cele Państwa Islamskiego (IS) w Iraku - poinformował w środę szef resortu obrony Jean-Yves Le Drian. Myśliwce wesprą prowadzone tam operacje wojskowe - powiedział minister.

Zakończyły się trwające od weekendu intensywne poszukiwania Marii José Alvarado Munoz, miss Hondurasu. 19-letnia Maria i jej siostra Sofia, która także zaginęła, nie żyją. Policja aresztowała dwóch mężczyzn, w tym partnera starszej siostry najpiękniejszej Honduranki.

Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk jednoznacznie wykluczył możliwość bezpośrednich rozmów z prorosyjskimi separatystami. Jednocześnie zaapelował do władz w Moskwie o stosowanie się do formatu genewskiego i mińskiego ws. rozejmu na wschodzie Ukrainy.

Szwedzkie media doniosły o kolejnym przypadku wtargnięcia obcego samolotu w przestrzeń powietrzną Szwecji. Gazeta "Expressen" podała, że była to maszyna rosyjska. Szwedzkie wojsko sprostowało jednak, że alarm wywołali Francuzi.

Pakistański sąd uznał czterech mężczyzn za winnych ukamienowania pod koniec maja kobiety w ciąży i skazał ich w środę na kary śmierci - poinformował obrońca oskarżonych. Mężczyźni, którzy byli jej krewnymi, dokonali zbrodni w ramach tzw. morderstwa honorowego.

Nie było dowodów na rzekome gwałty, jakich w przeszłości miał się dopuścić komik Bill Cosby, dlatego nigdy nie postawiono mu zarzutów - stwierdził w rozmowie z CNN Bruce Castor, były prokurator okręgowy hrabstwa Montgomery (Alabama), który w 2005 roku zajmował się sprawą. Oskarżenia wróciły, kiedy jedna z rzekomych ofiar komika opowiedziała o tym w wywiadzie.