Dzięki "Homeland" został symbolem Caracas. Lokatorzy opuszczają "najwyższy slums świata"

Miał reprezentować nowoczesność Caracas, a stał się symbolem bezprawia i anarchii uwiecznionym przez popularny amerykański serial "Homeland". Nigdy nieukończony, 45-piętrowy budynek "Wieża Dawida" był domem dla ponad tysiąca rodzin. Wenezuelski rząd postanowił jednak "ze względów humanitarnych" przenieść dzikich lokatorów w bezpieczniejsze miejsce. Czy to już koniec "najwyższego slumsu świata"?

Putin "najwięcej o Rosji myśli w wodzie". Jaki jest car współczesnej Rosji?

Samotny, prowadzący monotonne życie, pracujący ciężej niż Stalin car, który za największych zdrajców Rosji uważa tych, którzy okazali słabość i oddali władzę - Mikołaja II i Michaiła Gorbaczowa; człowiek, który nie odpuści Ukrainy. Taki obraz Władimira Putina wyłania się z artykułu dziennikarza Bena Judaha, opublikowanego w najnowszym numerze amerykańskiego wydania tygodnika "Newsweek".

Walczy z wirusem, sam padł jego ofiarą. Bohater narodowy zmaga się z Ebolą

Seikh Umar Khan uratował życie ponad stu pacjentom walczącym z gorączką krwotoczną Ebola. Teraz sam będzie musiał pokonać śmiercionośnego wirusa. Tylko w Sierra Leone, gdzie pracuje lekarz, odnotowano już co najmniej 206 zgonów spowodowanych epidemią wirusa Ebola, która po raz pierwszy w historii zaatakowała kraje Afryki Zachodniej.

Castro: nowy świat pod przywództwem Rosji i Chin zapewni przetrwanie gatunkowi ludzkiemu

Fidel Castro na łamach oficjalnego kubańskiego dziennika "Granma" wyraził opinię, że Rosja i Chiny są powołane do tego, by przewodzić w "nowym świecie" i zapewnić przetrwanie gatunkowi ludzkiemu. W swoim poprzednim tekście, zatytułowanym "Niespotykana prowokacja", emerytowany dyktator przekonywał, że to Ukraina jest odpowiedzialna za zestrzelenie boeinga malezyjskich linii lotniczych.

Hamas: będzie blokada, nie będzie rozejmu. Zginęło już ponad 700 Palestyńczyków

Szef radykalnego palestyńskiego Hamasu Chaled Meszal powiedział w środę, że jest gotów zaakceptować rozejm humanitarny w Strefie Gazy, lecz na pełne zawieszenie broni nie zgodzi się, nim Izrael nie zakończy blokady Strefy. Palestyńskie służby ratownicze poinformowały w nocy ze środy na czwartek, że od początku izraelskiej ofensywy w Strefie Gazy zginęło już ponad 700 Palestyńczyków. W tym samym czasie zginęło 32 izraelskich żołnierzy.

Rosjanie sprawdzili gotowość bojową broni jądrowej. Dziewięć rakiet zawsze w pogotowiu

Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu sprawdził w środę gotowość bojową jednostki Strategicznych Wojsk Rakietowych w jej bazie w obwodzie iwanowskim na południe od Moskwy. Dowództwo przygotowało mu 40-minutowy pokaz przygotowania rakiety balistycznej do wystrzelenia i wyjaśniło, jak na co dzień wojsko "opiekuje się" potężnymi rakietami balistycznymi Jars (RS-24) i Topol-M.

Dowódca separatystów przyznaje: w chwili zestrzelenia MH17 mieliśmy system Buk

Jeden z liderów prorosyjskich separatystów na Ukrainie Aleksander Chodakowski w wywiadzie dla agencji Reutera nieoczekiwanie potwierdził, że jego "żołnierze" byli w posiadaniu rosyjskich systemów obrony przeciwrakietowej Buk. Dowódca batalionu "Wostok" dodał też, że system mógł przybyć z Rosji, a potem do niej powrócić, by "zatrzeć ślady" jego obecności na Ukrainie. Kilka godzin później agencja RIA Novosti podała, że Chodakowski zaprzecza, by kiedykolwiek wypowiedział takie słowa.

Rejestrator rozmów "uszkodzony". Eksperci badają, czy manipulowano przy czarnych skrzynkach

Holenderski urząd ds. bezpieczeństwa (OVV) poinformował, że oficjalnie przejął śledztwo ws. katastrofy rejsu MH17. W tej chwili specjaliści z Wielkiej Brytanii, których Holandia poprosiła o pomoc, badają czarne skrzynki. W pierwszej kolejności upewniają się, czy przy skrzynkach nie manipulowano. Urządzenie zapisujące rozmowy w kokpicie "jest uszkodzone", ale nie ma śladów sugerujących, że ktoś próbował je zniszczyć - podali.

Rosyjskie media po katastrofie boeinga: miał się rozbić w Rosji

Rosyjskie media coraz częściej piszą o dowodach, które mają wskazywać, że to ukraińskie wojsko stoi za zestrzeleniem malezyjskiego samolotu. Media opozycyjne ostrzegają natomiast: "Rosja stanęła przed ścianą" i chcą, by elity wpłynęły na prezydenta Władimira Putina, by nie szedł w stronę konfliktu.

Katastrofa podczas lądowania. Kilkudziesięciu zabitych

W katastrofie samolotu tajwańskich linii lotniczych TransAsia, który rozbił się w środę przy lądowaniu w mieście Magong na należącym do Tajwanu archipelagu Peskadorów, zginęło 51 osób, a siedem innych zostało rannych - poinformowały służby ratownicze.

Rosjanie majstrują w Wikipedii. Podrasowali dane Su-25, żeby "mógł" zestrzelić boeinga

Rosyjska Wikipedia podaje, że ukraińskie myśliwce Su-25 są zdolne do osiągnięcia pułapu 10 km, z którego strącono boeinga Malaysia Airlines z 298 osobami na pokładzie - pisze portal defense24.pl. Nieprawdziwe dane serwis przekazuje od momentu, gdy minister obrony Rosji Siergiej Szojgu poinformował o tym, że radary wykryły w odległości kilku kilometrów od cywilnego samolotu na chwilę przed tragedią "niezidentyfikowany samolot wojskowy".

"Masowa ucieczka" bojowników w Doniecku. Cywile giną w Ługańsku

- Armia ukraińska odzyskała zdolność bojową i operacja antyterrorystyczna, którą prowadzi, odnosi coraz większe sukcesy - mówił w TVN24 Jan Piekło z Fundacji Współpracy Polsko-Ukraińskiej PAUCI. Siły ukraińskiej armii próbują odzyskać władzę w obwodzie donieckim i ługańskim zajętym przez separatystów. W ciągu ostatniej doby w wyniku walk w Ługańsku zginęły trzy osoby cywilne, a dziesięć zostało rannych.

Pierwsze ciała ofiar katastrofy w drodze do Holandii

Na lotnisku w Charkowie zakończyły się uroczystości pożegnalne ofiar katastrofy malezyjskiego boeinga nad wschodnią Ukrainą. Samolot z trumnami wyleciał do Holandii, gdzie dotrze ok. godz. 16. Na pokładzie maszyny znajdują się zwłoki 16 osób – podała agencja Interfax-Ukraina. Środa jest dniem żałoby narodowej w Holandii.

"Costa Concordia mogłaby spowodować duże skażenie, musi być usunięta"

Gdyby woda ze środka Costy Concordii dostała się w sposób niekontrolowany do środowiska, mogłaby spowodować duże skażenie - powiedział we "Wstajesz i wiesz" komandor Robert Szymaniuk z Ośrodka Szkolenia Nurków i Płetwonurków WP. Tłłumaczył w ten sposób, dlaczego władzom Włoch zależało na przetransportowaniu statku w całości, a pociętego na części, co znacznie ułatwiłoby operacje. Dziś rozpoczął się transport wraku do portu w Genui.