"Ludzie potracili domy, majątki, zdrowie". Poszkodowani przez "carycę księgowości"

TVN24

"Caryca księgowości i sekretne pożyczki". Zapowiedź materiału "Superwizjera"Superwizjer
wideo 2/2

Dorota B. była autorytetem dla przedsiębiorców, ekonomistów i prawników. Prowadziła szkolenia dla firm, a za kulisami proponowała ich właścicielom inwestycje w pożyczki na wysoki procent. Zaufało jej wielu ludzi, którzy do dziś nie odzyskali pieniędzy. Więcej w reportażu "Superwizjera" w sobotę o godzinie 20 w TVN24.

Dorota B. jest podejrzana o wyłudzenie co najmniej 18 milionów złotych. Skutecznie ukrywa się przed poszkodowanymi. Co stało się z pieniędzmi i komu może zależeć na tym, żeby Dorota B. pozostawała nieuchwytna?

Na te pytania odpowiedzi szukała Iwona Poreda-Łakomska, autorka reportażu "Caryca księgowości i sekretne pożyczki". Emisja w sobotę w "Superwizjerze", o godzinie 20 w TVN24.

"Jej działalność jest wyjątkową formą piramidy finansowej"

W sobotę we "Wstajesz i weekend" w TVN24 autorka reportażu mówiła o historii Doroty B. - Jej działalność jest wyjątkową formą piramidy finansowej, dlatego że ta kobieta w dość krótkim czasie dotarła do setek przedsiębiorców w całej Polsce, a umożliwiły jej to szkolenia biznesowe, edukacyjne - wyjaśniła.

Jak mówiła Poreda-Łakomska, jest to "coś, czego potrzebujemy". - Chcemy zadbać o swoje pieniądze, więc najpierw się dowiedzmy, jak to robić - dodała. - Najpierw się zaczynało od niewinnych szkoleń, a potem zakulisowo ich uczestnikom oferowano po prostu pożyczki na bardzo wysoki procent - wskazywała.

ZOBACZ CAŁY REPORTAŻ "CARYCA KSIĘGOWOŚCI I SEKRETNE POŻYCZKI".

Cała rozmowa z Iwoną Poredą-Łakomską o reportażu "Caryca księgowości i sekretne pożyczki"
tvn24

Źródło: Superwizjer TVN