Wybory samorządowe 2024 w Rzeszowie. Kandydaci na prezydenta 

Źródło:
tvn24.pl
Rzeszów
RzeszówGoogle Maps
wideo 2/4
RzeszówGoogle Maps

O reelekcję powalczy aktualny prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek. Wystartuje z poparciem PO i Nowej Lewicy. Rządzić stolicą Podkarpacia chce też przewodniczący rady miasta Waldemar Szumny (PiS), poseł Adam Dziedzic (PSL) oraz bezpartyjny profesor związany z Politechniką Rzeszowską, Jacek Strojny. Skrajną prawicę w wyścigu do fotela prezydenta Rzeszowa reprezentują Janusz Niemier (Polska Jest Jedna) i Karolina Pikuła z Konfederacji.

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę, 7 kwietnia. Polki i Polacy wybiorą burmistrzów i prezydentów miast i wójtów gmin oraz radnych gmin, miast powiatów i sejmików wojewódzkich.

Jeśli pierwsza tura nie przyniesie rozstrzygnięcia w wyborach na wójtów, burmistrzów i prezydentów, druga odbędzie się dwa tygodnie później, 21 kwietnia.

Czytaj też: Wybory samorządowe 2024. Kogo wybieramy w głosowaniu?

Wybory samorządowe 2024 w Rzeszowie. Adam Dziedzic (PSL)

Start Adama Dziedzica w wyborach na prezydenta Rzeszowa jest sporym zaskoczeniem, bo jeszcze kilka tygodni temu Trzecia Droga (którą PSL tworzy z Polską 2050 Szymona Hołowni) zapowiadała, że najprawdopodobniej w wyborach poprze aktualnego prezydenta Rzeszowa - Konrada Fijołka.

"Wiem, że to zaskoczenie, ale dochodzą do nas sygnały, że coś nie zagrało, być może to kwestia krótszej kadencji obecnego prezydenta Rzeszowa" - tłumaczył swój start Adam Dziedzic podczas konferencji prasowej, podczas której ogłosił swój start w najbliższych wyborach samorządowych.

"W wyborach samorządowych stawiamy na przywrócenie samorządom tego, co zostało im odebrane przez osiem lat rządów PiS, chodzi o przesunięcie możliwie jak największej ilości środków, decyzji i kompetencji na poziom lokalny - naszych Małych Ojczyzn" - poinformował kandydat PSL na prezydenta Rzeszowa inaugurując samorządową kampanię wyborczą.

Adam Dziedzic ma 53 lata, jest absolwentem Politechniki Rzeszowskiej. W latach 2010-2014 był radnym powiatu rzeszowskiego, w 2014–2023 pełnił funkcję wójta gminy Świlcza (powiat rzeszowski), a od 2023 roku jest posłem na Sejm X kadencji. Mandat zdobył startując z listy Trzeciej Drogi. Od 2021 roku pełni funkcję prezesa PSL w województwie podkarpackim.

Adam Dziedzic (PSL) Adam Dziedzic - Poseł na Sejm RP/Facebook

Wybory samorządowe 2024 w Rzeszowie. Konrad Fijołek (KWW Rozwój Rzeszowa)

O reelekcję powalczy aktualny prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek.

Fijołek ma 47 lat, z wykształcenia jest socjologiem. Stolicą Podkarpacia rządzi od czerwca 2021 roku. Wygrał przedterminowe wybory, które zostały zorganizowane po rezygnacji ze stanowiska wieloletniego prezydenta Rzeszowa, Tadeusza Ferenca. Ustępujący gospodarz - przez lata związany z Sojuszem Lewicy Demokratycznej - na swojego następcę namaścił wówczas wiceministra sprawiedliwości z PiS, Marcina Warchoła. W szeregach ówczesnej opozycji nastąpiła mobilizacja i Fijołek szedł do wyborów z poparciem PO, Lewicy, PSL i Ruchu Polska 2050. Wybory wygrał w pierwszej turze uzyskując ponad 56 procent głosów poparcia.

Tym razem będzie inaczej, bo PSL wystawiło swojego kandydata, który może liczyć na poparcie Ruchu Polska 2050. Fijołka - jak poprzednio - poprze Platforma Obywatelska, która zrezygnowała z wystawiania swojego kandydata oraz Nowa Lewica.

Czytaj też: Wybory samorządowe 2024. Jak głosować poza miejscem zameldowania?

Fijołek jako pierwszy w Rzeszowie zapowiedział swój start w wyborach prezydenckich i jako pierwszy zarejestrował komitet wyborczy KWW Konrada Fijołka Rozwój Rzeszowa.

Zaraz po złożeniu wniosku w Krajowym Biurze Wyborczym napisał na platformie X, że będzie "ponownie zabiegał o głosy Rzeszowian, aby kontynuować zrównoważony rozwój miasta". Konkretów na temat programu wyborczego jeszcze nie zdradził. Po wstępnych deklaracjach można się jednak spodziewać kontynuacji dotychczasowych działań.

Konrad Fijołek Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa

Wybory samorządowe 2024 w Rzeszowie. Janusz Niemier (Polska Jest Jedna)

Swój start w wyborach zapowiedział także Janusz Niemier, członek prawicowej partii Polska Jest Jedna. Wystartuje z Komitetu Wyborczego Wyborców Ruch Obrony Polski. Swoją kandydaturę na prezydenta przedstawił przed schronem atomowym "Marysieńka" w Rzeszowie, który aktualnie jest zabytkiem. W krótkim spocie, jaki zaprezentował przy okazji zainaugurowania kampanii wyborczej, mówił o bezpieczeństwie, które ma być fundamentem dalszego rozwoju Rzeszowa.

Niemier ma 48 lat i mieszka w Świlczy, jest magistrem wychowania fizycznego i doktorem socjologii, pilotem i przedsiębiorcą. Pracował w Straży Granicznej, gdzie najpierw pełnił funkcję operatora systemów obserwacji lotniczej, a następnie pilota śmigłowca. Prowadzi wykłady na tematy związane z zagrożeniami płynącymi od nowych technologii bezprzewodowych i 5G.

W 2023 roku z KWW Polska Jest Jedna startował w wyborach parlamentarnych jednak nie udało mu się zdobyć mandatu poselskiego.

Wybory samorządowe 2024 w Rzeszowie. Karolina Pikuła (Konfederacja)

Jedyna kobieta w stawce. Karolina Pikuła ma 31 lat, skończyła studia pedagogiczne. Jest przewodniczącą Konfederacji Korony Polskiej, działaczką Polskiego Stowarzyszenia Wolne Podkarpacie i Fundacji Kobiety Wolności i Niepodległości.

Od lat związana z Konfederacją, często można ją zobaczyć przy boku Grzegorza Brauna, skrajnie prawicowego polityka słynącego m.in. z antyukraińskich i antysemickich działań i wystąpień. To właśnie Braun ogłosił, że Pikuła jest kandydatką Konfederacji na fotel prezydenta Rzeszowa.

Czytaj też: Czy w wyborach samorządowych można głosować poza miejscem zamieszkania? A za granicą?

"Jeśli dacie mi przepustkę do rzeszowskiego ratusza, będę tam Waszym człowiekiem - społecznikiem, którym jestem już od lat - jedną z Was, walcząca o wartości i rzeczy, które w moim odczuciu są fundamentalne dla prawidłowego rozwoju miasta jak i bezpieczeństwa i dobrobytu mieszkańców" - napisała Pikuła w mediach społecznościowych.

Te wartości - to jak podkreśliła - "wiara, rodzina i własność".

Ostatnio mocno zaangażowana w protesty rolników na polsko-ukraińskiej granicy.

Startowała w wyborach parlamentarnych do Sejmu w październiku 2023 roku, ale nie zdobyła mandatu. 

Karolina Pikuła (Konfederacja) Karolina Pikuła oficjlajny profil/Facebook

Wybory samorządowe 2024 w Rzeszowie. Jacek Strojny (Razem dla Rzeszowa)

Jacek Strojny jest kandydatem ruchu miejskiego "Razem dla Rzeszowa" założonego w sierpniu 2020 roku przez 11 stowarzyszeń i organizacji obywatelskich. Od 2023 pełni w nim funkcję przewodniczącego Rady Programowej.

Strojny ma 47 lat, z wykształcenia jest ekonomistą, profesorem Politechniki Rzeszowskiej. Od ponad 20 lat zajmuje się zarządzaniem projektami, samorządem lokalnym i rozwojem terytorialnym. Jest ekspertem Związku Miast Polskich, Rządowego Biura Monitorowania Projektów w KPRM oraz członkiem rady programowej International Project Management Association. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w radach nadzorczych spółek komunalnych. 

W Rzeszowie zasłynął walką z patodeweloperką i na tym - między innymi - chce się też skupić jako prezydent stolicy Podkarpacia. Wśród swoich priorytetów wymienia też wsparcie aktywności rzeszowskich firm w Ukrainie oraz startupów i nowoczesnych technologii, reformę transportu zbiorowego i inwestycje drogowe, walkę z chaosem przestrzennym poprzez ograniczenie patodeweloperki oraz budowę społeczeństwa obywatelskiego, m.in. poprzez wprowadzenie budżetów osiedlowych i włączenie rad osiedli w procesy decyzyjne.

Jacek Strojny materiały nadesłane

Wybory samorządowe 2024 w Rzeszowie. Waldemar Szumny (PiS)

O fotel prezydenta Rzeszowa z ramienia Prawa i Sprawiedliwości powalczy Waldemar Szumny. Ma 56 lat. Z wykształcenia jest matematykiem.  Pracował jako nauczyciel akademicki na Politechnice w Rzeszowie. Aktualnie jest zatrudniony w Kancelarii Zarządu Województwa Podkarpackiego. 

Z samorządem Szumny związany od lat. Od 1998 roku jest miejskim radnym, a od 2019 wiceprzewodniczącym Rady Miasta Rzeszowa. Od 2001 roku w strukturach PiS.

Podczas konferencji prasowej, na której ogłosił swój start w wyborach samorządowych zapowiedział, że chce "przywrócić miastu dynamikę rozwoju" oraz wprowadzić rozwiązania ułatwiające mieszkańcom codzienne życie. Zaznaczył, że w pracy na rzecz Rzeszowa chce wykorzystać potencjał różnych grup mieszkańców, w tym młodzieży, studentów i seniorów.

Podkreślił, że kandyduje, aby wykorzystać zdobyte wiedzę i doświadczenie "dla dobra rzeszowian". "Moje doświadczenie, posiadane kwalifikacje mogą przynieść nam wszystkim nową, lepszą jakość zarządzania naszym miastem" - zadeklarował.

Szczegóły tego, jak chce pokierować miastem, obiecał zdradzić na kolejnej konferencji prasowej.

Autorka/Autor:ms

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

Opublikowano nowe taśmy z rozmowy Tomasza Mraza i Marcina Romanowskiego. Z nagrania ujawnionego przez TVP Info wynika, że ówczesny dyrektor departamentu Funduszu Sprawiedliwości miał obawy w związku dofinansowaniem Fundacji Profeto. Mraz mówi do Romanowskiego, że rozmawiał z "księdzem Profeto", który zapewniał go, że "jak coś będzie nie tak, to szef zapewni osłonę". Romanowski mówił, że mimo wątpliwości "trzeba brnąć w to". Z nagrania wynika, że chodziło o dwumilionowe dofinansowanie.

Nowe taśmy Mraza i Romanowskiego. Dotyczą Fundacji Profeto

Nowe taśmy Mraza i Romanowskiego. Dotyczą Fundacji Profeto

Źródło:
TVP Info

"Nagranie polityków Suwerennej Polski z prokuratorem na telefon jest prawdziwe" - przekazał poseł klubu Koalicji Obywatelskiej Witold Zembaczyński. Opublikował również odmowę przyjęcia przez prokuraturę jego zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez Zbigniewa Ziobrę.

Witold Zembaczyński: nagranie z prokuratorem jest prawdziwe. Poseł pokazał dokument

Witold Zembaczyński: nagranie z prokuratorem jest prawdziwe. Poseł pokazał dokument

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Afera z Funduszem Sprawiedliwości czy to, w jaki sposób panowie i panie z Suwerennej Polski obsiedli Lasy Polskie, to już chyba się tak do opinii publicznej przedostało, że myślę, że to jest koniec tej partii - mówiła posłanka i wiceprzewodnicząca Nowej Lewicy Anita Kucharska-Dziedzic o Suwerennej Polsce. Przyznała, że chciałaby, żeby "społeczeństwo miało absolutną pełną wiedzę, jak wyglądają te wszystkie złe praktyki, do których się dopuszczają politycy, którzy mają poczucie, że są bezkarni".

Kucharska-Dziedzic: myślę, że to koniec partii Suwerenna Polska

Kucharska-Dziedzic: myślę, że to koniec partii Suwerenna Polska

Źródło:
TVN24
"Myślicie, że was to nie dotyczy? Cóż, szumowiny…"

"Myślicie, że was to nie dotyczy? Cóż, szumowiny…"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Dotychczasowy ambasador Polski przy NATO Tomasz Szatkowski kończy kadencję i wraca do kraju. Rząd wskazał Jacka Najdera jako kandydata na jego miejsce. Ta zmiana jednak nie podoba się prezydentowi. Andrzej Duda oświadczył, że nie podpisze zgody na nowego ambasadora. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Spór o ambasadora RP przy NATO. Andrzej Duda nie chce przyjąć nominacji Jacka Najdera

Spór o ambasadora RP przy NATO. Andrzej Duda nie chce przyjąć nominacji Jacka Najdera

Źródło:
TVN24

822 dni temu rozpoczęła się inwazja Rosji na Ukrainę. Niemcy dostarczyły na Ukrainę kolejną wyrzutnię systemu obrony powietrznej IRIS-T - poinformował w piątek minister obrony RFN Boris Pistorius na platformie X. Oto, co wydarzyło się w Ukrainie i wokół niej w ciągu ostatniej doby. 

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Ukraina. Najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin

Źródło:
PAP, Ukraińska Prawda, NV

Troje chrześcijańskich misjonarzy zginęło w zasadzce zorganizowanej przez gang na Haiti. Jedną z ofiar jest córka deputowanego Izby Reprezentantów stanu Missouri, Bena Bakera.

Na Haiti zamordowano troje misjonarzy z USA, w tym córkę kongresmena z Missouri

Na Haiti zamordowano troje misjonarzy z USA, w tym córkę kongresmena z Missouri

Źródło:
PAP

Dwaj 17-latkowie uciekli z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, a później ukradli trabanta, który był atrakcją dla gości karczmy i włamali się do kiosku. Wycieczkę zakończyli policjanci.

Uciekli z ośrodka, ukradli "atrakcję dla gości" i ruszyli na wycieczkę

Uciekli z ośrodka, ukradli "atrakcję dla gości" i ruszyli na wycieczkę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zobaczył policjantów i uciekł do boksu z owczarkami kaukaskimi, gdzie próbował się ukryć. Nie udało się, został zatrzymany. Żona mężczyzny zgłosiła, że mąż znęca się nad nią od dłuższego czasu. Teraz grozi mu nawet pięć lat więzienia.

Ukrył się w boksie z owczarkami kaukaskimi

Ukrył się w boksie z owczarkami kaukaskimi

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Belgijska posłanka Goedele Liekens ujawniła, że od miesięcy była inwigilowana przez hakerów, którzy zainstalowali w jej telefonie komórkowym oprogramowanie szpiegujące. Jej zdaniem stoją za tym Chiny.

Hakerzy szpiegowali posłankę. "Jestem na 90 procent pewna, że ma to coś z tym wspólnego"

Hakerzy szpiegowali posłankę. "Jestem na 90 procent pewna, że ma to coś z tym wspólnego"

Źródło:
PAP
Pudełko po butach w rozmiarze 35

Pudełko po butach w rozmiarze 35

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Na polskie czereśnie trzeba będzie jeszcze poczekać. W sprzedaży pojawią się za około dwa tygodnie. - Wiele plantacji czereśni wymarzło, więc owoców będzie mniej niż w ubiegłym roku, a ceny mogą być wyższe - mówi wiceprezes Związku Sadowników RP, producent czereśni Krzysztof Czarnecki.

Na polski przysmak lata trzeba będzie poczekać. Będzie drogo

Na polski przysmak lata trzeba będzie poczekać. Będzie drogo

Źródło:
PAP

Burze z gradem przeszły w piątek nad Polską. Jak przekazał w piątek rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej, na terenie kraju przeprowadzono prawie 600 interwencji. Pełne ręce roboty mieli strażacy w Wielkopolsce, na Opolszczyźnie oraz na Kujawach.

Setki interwencji, uwięzione samochody, połamane drzewa. Bilans piątkowych burz

Setki interwencji, uwięzione samochody, połamane drzewa. Bilans piątkowych burz

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, tvnmeteo.pl, PAP

W drugim dniu ćwiczeń w pobliżu Tajwanu Chiny wysłały w kierunku tej wyspy 62 samoloty wojskowe - oznajmiło w sobotnim komunikacie ministerstwo obrony w Tajpej. Według tego resortu 46 chińskich maszyn wtargnęło do strefy obrony powietrznej Tajwanu.

Resort obrony w Tajpej: chińskie samoloty wtargnęły do strefy obrony powietrznej Tajwanu

Resort obrony w Tajpej: chińskie samoloty wtargnęły do strefy obrony powietrznej Tajwanu

Źródło:
Reuters, PAP

Chiny podsycają wojnę w Europie - stwierdził w rozmowie z niemieckim tygodnikiem "Welt am Sonntag" sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Jego zdaniem chińska pomoc dla Rosji jest kluczowa w prowadzonej przez ten kraj wojnie w Ukrainie.

"Chiny podsycają wojnę w Europie"

"Chiny podsycają wojnę w Europie"

Źródło:
PAP, "Welt am Sonntag"

- Powiem pani minister Barbarze Nowackiej, żeby zastanowiła się nad takim okrągłym stołem uczniowskim ze szkół ponadpodstawowych - powiedział w Białymstoku premier Donald Tusk, odpowiadając na apel Pawła, ucznia szkoły średniej. Szef rządu zaprosił nastolatka do udziału w tym wydarzeniu. Podczas spotkania poruszona została również kwestia zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

Propozycja premiera dla ucznia Pawła. "Piszesz się, dasz swoje dane?"

Propozycja premiera dla ucznia Pawła. "Piszesz się, dasz swoje dane?"

Źródło:
TVN24

W piątek Adam Bodnar zawiesił prokuratora Jakuba Romelczyka po ujawnieniu rozmowy związanej z zawiadomieniem "o możliwości popełnienia przestępstw" przez Zbigniewa Ziobrę. Po zeznaniach prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego Dariusz Joński zapowiedział zawiadomienie do prokuratury. Rada do spraw Funduszu Sprawiedliwości ma pomysł, żeby fundusz nazwać "Funduszem Tomasza Komendy". Oto sześć rzeczy, które warto wiedzieć w sobotę 25 maja.

Sześć rzeczy, które warto wiedzieć w sobotę 25 maja

Sześć rzeczy, które warto wiedzieć w sobotę 25 maja

Źródło:
PAP, TVN24

Pogoda na dziś. Sobota 25.05 zapowiada się burzowo na obszarze całego kraju. Deszcz będzie padać obficie, a w kilku regionach jest duże ryzyko gradu. Wiatr w porywach będzie rozpędzać się do 90 kilometrów na godzinę.

Pogoda na dziś - sobota 25.05. Burze gradowe i wiatr nawet do 90 km/h

Pogoda na dziś - sobota 25.05. Burze gradowe i wiatr nawet do 90 km/h

Źródło:
tvnmeteo.pl

Sąd w Nowym Meksyku odrzucił w piątek wniosek Aleca Baldwina o oddalenie zarzutu nieumyślnego spowodowania śmierci operatorki Halyny Hutchins w 2021 roku. Decyzja sądu otwiera drogę do bezprecedensowego procesu hollywoodzkiego aktora.

Wniosek Baldwina odrzucony. Aktor będzie sądzony

Wniosek Baldwina odrzucony. Aktor będzie sądzony

Źródło:
PAP

Marszałek Senatu złożyła w piątek wizytę w polskiej ambasadzie w Kijowie. Małgorzata Kidawa-Błońska spotkała się również z premierem Ukrainy Denysem Szmyhalem, ministrem spraw zagranicznych Dmytro Kułebą i ministrem obrony Rustemem Umierowem.

Marszałek Senatu RP: Polska jest ambasadorem Ukrainy na drodze do Unii Europejskiej

Marszałek Senatu RP: Polska jest ambasadorem Ukrainy na drodze do Unii Europejskiej

Źródło:
PAP

Czy mogę zdradzić pewną tajemnicę? - zapytała w "#BezKitu" profesor Monika Płatek, karnistka i członkini Społecznej Rady do spraw Funduszu Sprawiedliwości. Przekazała, że na Radzie dyskutowano o tym, żeby nazwać ten fundusz "Funduszem Tomasza Komendy". Dodała, że pomysł jest jednak "zawieszony przez chwilę".

Profesor Płatek zdradza tajemnicę w sprawie Funduszu Sprawiedliwości

Profesor Płatek zdradza tajemnicę w sprawie Funduszu Sprawiedliwości

Źródło:
TVN24

7-letni chłopiec został śmiertelnie potrącony na przejściu dla pieszych w Romanowie (woj. wielkopolskie). Ze wstępnych ustaleń wynika, że 72-letnia kierująca nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu dziecku. Chłopiec chwilę wcześniej wysiadł ze szkolnego busa.

7-latek potrącony na przejściu dla pieszych. Nie żyje

7-latek potrącony na przejściu dla pieszych. Nie żyje

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Na skwerze przy ulicy Szafera w Łodzi ktoś przywiązał do ławki psa w podeszłym wieku. Obok zostawił miski z karmą i wodą, a także torbę z wyprawką.

Przywiązana do ławki, obok torba z wyprawką

Przywiązana do ławki, obok torba z wyprawką

Źródło:
tvn24.pl

Kraje regionu Morza Bałtyckiego zgodziły się stworzyć "mur dronów", by za pomocą bezzałogowców chronić zewnętrzne granice państwowe – poinformowała Agne Bilotaite, szefowa resortu spraw wewnętrznych Litwy. Podczas piątkowego spotkania na Łotwie uzgodniono również zorganizowanie wspólnych ćwiczeń ewakuacyjnych w krajach regionu.

"Mur dronów". Państwa bałtyckie tak chcą chronić granic

"Mur dronów". Państwa bałtyckie tak chcą chronić granic

Źródło:
PAP

Polski podróżnik Mariusz Majewski został skazany w Kongu na dożywotnie więzienie pod zarzutem szpiegostwa - miał przemieszczać się po linii frontu z lokalną bojówką i robić zdjęcia strategicznych miejsc. W piątek wiceszef MSZ Andrzej Szejna poinformował, że Majewski "nie jest szpiegiem, należy do klubu podróżników", a "jego zachowania wynikały z nieznajomości miejscowych obyczajów". W sprawie uwięzionego Polaka ma interweniować prezydent Andrzej Duda.

Polak ma spędzić resztę życia w afrykańskim więzieniu za szpiegostwo. Interwencja prezydenta

Polak ma spędzić resztę życia w afrykańskim więzieniu za szpiegostwo. Interwencja prezydenta

Źródło:
PAP

Donald Tusk poinformował, że w najbliższych dniach rząd przeanalizuje możliwość otwarcia jednego z przejść granicznych z Białorusią. Chodzi o Bobrowniki. Jak podkreślił, działania te mają pomóc polskim kupcom i przedsiębiorcom, którzy od ponad roku nie mogą prowadzić wymiany handlowej.

Premier o ewentualnym otwarciu przejścia granicznego z Białorusią

Premier o ewentualnym otwarciu przejścia granicznego z Białorusią

Źródło:
PAP

Anna Hernik jest laureatką nagrody internautów tegorocznego konkursu Grand Press Photo. Fotografka w jednym kadrze uchwyciła życie swoje, ale też innych rodzin, które, tak jak ona, mierzą się z glejakiem. To wyjątkowo złośliwy nowotwór mózgu. Ponad rok temu diagnozę usłyszał mąż pani Anny. 

Cała rodzina mierzy się z chorobą taty. Zdjęcie Anny Hernik zachwyciło internautów

Cała rodzina mierzy się z chorobą taty. Zdjęcie Anny Hernik zachwyciło internautów

Źródło:
Fakty po Południu TVN24
Ludzie Ziobry i afera Funduszu Sprawiedliwości. Kto jest kim?

Ludzie Ziobry i afera Funduszu Sprawiedliwości. Kto jest kim?

Źródło:
tvn24.pl
Premium

- To nie było funkcjonowanie, jakiego należało oczekiwać od jednostki, która wydaje środki publiczne - powiedział w "#BezKitu" przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Maciej Berek, odnosząc się do działań Rządowego Centrum Legislacji za czasów Prawa i Sprawiedliwości Krzysztofa Szczuckiego. Wskazał "najbardziej wyrazistą sytuację patologiczną, jaką można sobie wyobrazić".

Maciej Berek o "najbardziej wyrazistej sytuacji patologicznej, jaką można sobie wyobrazić" w RCL za czasów PiS

Maciej Berek o "najbardziej wyrazistej sytuacji patologicznej, jaką można sobie wyobrazić" w RCL za czasów PiS

Źródło:
TVN24

Zeznając przed komisją w sprawie wyborów kopertowych, Jarosław Kaczyński spierał się z jej członkami, że kiedy on odwiedzał cmentarze na początku pandemii, to nie było zakazu wstępu na nie. "Ja byłem tego dnia na siedmiu cmentarzach" - mówił prezes PiS. Wyjaśniamy, jakie były wtedy przepisy.

Kaczyński w lockdownie "na siedmiu cmentarzach". Jakie przepisy wtedy obowiązywały

Kaczyński w lockdownie "na siedmiu cmentarzach". Jakie przepisy wtedy obowiązywały

Źródło:
Konkret24

Sztab Daniela Obajtka oblepił całe Podkarpacie tysiącami plakatów. Ale spotkać byłego szefa Orlenu w terenie jest trudno. PiS-owska "jedynka" pojawia się bez zapowiedzi w wybranych miejscach, a polityczni konkurenci wprost zarzucają Obajtkowi unikanie wyborców. Ale wyborcza arytmetyka jest nieubłagana. Tylko cud może odebrać Obajtkowi mandat europosła.

O spotkaniach z Obajtkiem wiedzą nieliczni. "Nie dostajemy żadnych informacji"

O spotkaniach z Obajtkiem wiedzą nieliczni. "Nie dostajemy żadnych informacji"

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Zarząd TVN SA wydał w czwartek oświadczenie w sprawie działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Oświadczenie zarządu TVN SA w sprawie działań KRRiT 

Źródło:
tvn24.pl

Mark Brzezinski, ambasador USA w Polsce, odniósł się do działań Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która ciągle nie podjęła decyzji o przedłużeniu koncesji kanału TVN Style. Napisał, że "oświadczenie KRRiT, kwestionujące zasadność prowadzenia działalności w Polsce przez amerykańską firmę, podważa nasze wspólne wartości, dwustronne interesy i praworządność".

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Brzezinski: oświadczenie KRRiT podważa nasze wspólne wartości

Źródło:
tvn24.pl

Mandatem karnym i zakazem dalszej jazdy zakończyła się policyjna interwencja wobec 44-latka, który ulicami Hrubieszowa (Lubelskie) wiózł motorówkę. Jak podała policja, ładunek nie był odpowiednio oznakowany.

Na przyczepie wiózł "ogromnych rozmiarów" łódź motorową. Podróż przerwali policjanci

Na przyczepie wiózł "ogromnych rozmiarów" łódź motorową. Podróż przerwali policjanci

Źródło:
tvn24.pl

W piątkowym losowaniu Eurojackpot nie padła główna wygrana. W Polsce odnotowano wygraną drugiego stopnia w wysokości prawie 4,5 miliona złotych. Oto liczby, jakie wylosowano 24 maja.

Wyniki Eurojackpot z 24 maja 2024. Jakie liczby padły podczas ostatniego losowania?

Wyniki Eurojackpot z 24 maja 2024. Jakie liczby padły podczas ostatniego losowania?

Źródło:
tvn24.pl

W środę wieczorem odbyła się jubileuszowa gala konkursu Grand Press Photo. Poznaliśmy nazwiska autorów Zdjęcia XX-lecia oraz Zdjęcia Roku, a także laureata nagrody dla Fotografa XX-lecia. Członkowie jury ogłosili także zwycięzców w kategoriach zdjęć pojedynczych, fotoreportaży, projektów dokumentalnych, konkursów Young Poland oraz Photo Book. Wśród nagrodzonych znalazł się operator TVN24 Maciej Grzybowski. Nagrodę Internautów wręczył Mateusz Sosnowski, szef portali informacyjnych TVN i zastępca redaktora naczelnego TVN24.

Grand Press Photo 2024. Pełna lista laureatów

Grand Press Photo 2024. Pełna lista laureatów

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl