TVN24 | Poznań

Nie ustąpił pierwszeństwa, potrącił 16-letnią rowerzystkę

TVN24 | Poznań

Autor:
ww/gp
Źródło:
TVN24
Kierowca potrącił 16-letnią rowerzystkę (wideo bez dźwięku)Lubuska Policja
wideo 2/10
Lubuska PolicjaKierowca potrącił 16-letnią rowerzystkę (wideo bez dźwięku)

Potrącenie rowerzystki w Zielonej Górze (Lubuskie). 16-latka przejeżdżała przez rondo Jana Pawła II, gdy kierowca samochodu zahaczył o jej rower. Dziewczyna upadła na jezdnię. Wszystko zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego. - Kierujący nie ustąpił pierwszeństwa - przekazuje rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Do wypadku doszło w poniedziałek. Na nagraniu udostępnionym przez lubuską policję widać, jak rowerzystka pewnie przejeżdża przez pierwszy z trzech przejazdów, jakie ma przed sobą. Kiedy zbliża się do drugiego, nieco zwalnia. W tym momencie w kadrze pojawia się ciężarówka z naczepą i zasłania widok. Kiedy przejeżdża, widać białego volkswagena, który właśnie minął pasy, a zaraz za nim postać upadającą razem z rowerem na ziemię. Poszkodowana w sekundę podnosi się i podchodzi do samochodu, który zatrzymał się kilka metrów dalej, jeszcze przed wjazdem na rondo.

Kierowca zahaczył o rower, nastolatka upadła z nim na ziemięLubuska Policja

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W INTERNECIE >>>

Za spowodowanie wypadku grożą nawet trzy lata więzienia

- Kierujący osobowym volkswagenem nie ustąpił pierwszeństwa rowerzystce znajdującej się na przejeździe dla rowerów i potrącił ją, w wyniku czego poszkodowana doznała obrażenia kończyny. Ma złamaną kość w stopie - relacjonuje podinspektor Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji z Zielonej Góry.

Czynności mundurowych nadal trwają, kierowca nie usłyszał jeszcze zarzutów. Za spowodowanie wypadku może grozić mu do trzech lat więzienia.

- Pamiętajmy, że piesi i rowerzyści podczas zdarzenia drogowego są narażeni na dużo poważniejsze konsekwencje niż kierujący samochodami. Wypadki mogą być tragiczne w skutkach, zakończyć się kalectwem lub utratą życia. Zwracajmy szczególną uwagę na dzieci i młodzież poruszające się po ulicach, szczególnie w okresie wakacyjnym - apeluje.

Wypadek miał miejsce na rondzie Jana Pawła II

Autor:ww/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Lubuska Policja