Jednym filmikiem zakonnice podbiły serca internautów i popłynęła pomoc. "Dziękujemy"

[object Object]
Siostry Regina i Eliza w rozmowie z Aleksandrem PrzybylskimDPS Broniszewice / TVN24
wideo 2/5

O ich nietypowym sposobie świętowania Dnia Pingwina, zrobiło się głośno w całym kraju. Film z siostrami zakonnymi ubranymi w biało-czarne habity gibiącymi się na boki, podbił internet. A że dominikanki akurat zbierają pieniądze na budowę domu pomocy społecznej, to od wtorku rozdzwoniły się u nich telefony. - Niektórzy już zadeklarowali pomoc naszym chłopakom. To dla nas wielka radość i zaskoczenie - mówi siostra Eliza, jedna z bohaterek filmu.

Placówka sióstr dominikanek działa w Broniszewicach (woj. wielkopolskie, koło Pleszewa). Tam opiekują się 56 niepełnosprawnymi chłopcami.

- Przyszli do nas w młodym wieku jako dzieci, niejednokrotnie przeżyli tutaj 30 lat swojego życia, mają różne schorzenia, są osoby z głęboką niepełnosprawnością, leżące, dotknięte różnego typu chorobami somatycznymi, są taki, które samodzielnie nie spożywają posiłków, nie chodzą - wymienia siostra Regina.

Dom Chłopaków obok pałacu

Ośrodek mieści się w miejscowym pałacyku, który jednak nie spełnia wszystkich wymagań.

- Nie jest w stanie znieść już więcej przeróbek, poprawek i dostosowań. Dlatego podjęłyśmy próbę budowy domu, w którym mogliby mieszkać - tłumaczy siostra Regina.

Zakonnice budują dom dla chłopaków, by mogli mieszkać bezpiecznie, mieli odpowiednie warunki. Dom musi być dostosowany do wymagań zawartych w ustawach o pomocy społecznej, spełnić wymogi straży pożarnej, sanepidu. Ludzie podarowali już trzy miliony złotych, ale dwóch wciąż brakuje.

Wideo robi furorę

Teraz, dzięki nagraniu, które jak same mówią, jest efektem głupawki i przemęczenia, jest szansa, że brakującą kwotę uda się uzbierać.

- Z serca dziękujemy wszystkim. Niektórzy już zadeklarowali pomoc naszym chłopakom. To dla nas wielka radość i zaskoczenie - mówi siostra Eliza, jedna z bohaterek filmu.

Wszystkich, którzy chcą i mogą wspomóc DPS w Broniszewicach siostry zapraszają na specjalnie utworzoną stronę: domchlopakow.pl. Tam można dowiedzieć się, czego najbardziej podopiecznym potrzeba i gdzie wpłacać pieniądze.

Zobacz też tańczące zakonnice przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie:

Zakonnice zapraszają na ŚDM
Zakonnice zapraszają na ŚDMSanktuarium Miłosierdzia Bożego Myślibórz

Autor: FC / Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: TVN 24

Pozostałe wiadomości