TVN24 | Poznań

Wielkopolska: wysadzili bankomat w Kwilczu, zapaliło się auto i market

TVN24 | Poznań

Autor:
FC
Źródło:
TVN 24 Poznań
Kwilcz: Ktoś wysadził bankomat. Zapaliło się auto i market
Kwilcz: Ktoś wysadził bankomat. Zapaliło się auto i marketKPP Miedzychód
wideo 2/7
KPP MiedzychódKwilcz: Ktoś wysadził bankomat. Zapaliło się auto i market

Nieznani sprawcy wysadzili w nocy w Kwilczu (województwo wielkopolskie) bankomat znajdujący się w ścianie sklepu. Interweniowali strażacy. W wyniku eksplozji zapaliła się część marketu i stojący na parkingu samochód. To już kolejne takie zdarzenie w okolicy w ostatnim czasie.

- Około godziny 1.30 otrzymaliśmy zgłoszenie o prawdopodobnym wysadzeniu bankomatu przy markecie w Kwilczu. Ze zgłoszenia wynikało także, że pali się samochód - mówi kpt. Marcin Piechocki, oficer prasowy międzychodzkiej straży pożarnej.

Na miejsce udali się strażacy z PSP Międzychód i strażacy ochotnicy z okolicznych miejscowości. Pożar udało się ugasić. - Na szczęście nic nikomu się nie stało - mówi Piechocki, dodając, że pożar objął jedynie niewielki fragment sklepu.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Wszystko nagrały kamery

Na miejscu zdarzenia trwają oględziny i czynności policji. - Na razie nie wiemy, czy coś zginęło - informuje Justyna Rybczyńska z międzychodzkiej policji. Zabezpieczono m.in. nagrania z kamer monitoringu marketu.

Policja na razie nie informuje, czy pojazd, który się zapalił, należał do ciągle niezidentyfikowanych sprawców oraz czy z bankomatu zniknęły pieniądze.

To już kolejne takie zdarzenie w okolicy w ostatnim czasie. W środę policja informowała o wysadzeniu bankomatów w Obrzycku i Dusznikach w powiecie szamotulskim.

Autor:FC

Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: KPP Międzychód

Pozostałe wiadomości