Nagranie z "pościgu za szaleńcem". Odgryzł palec policjantowi

TVN24 | Poznań

Aktualizacja:
Autor:
aa,fc/ran/kwoj,ec
Źródło:
TVN24
Poznań: Pościg za kierowcą przez centrum miastaTVN 24 Poznań
wideo 2/3
TVN 24 PoznańPoznań: Pościg za kierowcą przez centrum miasta

Pędził 140 kilometrów na godzinę przez centrum Poznania, jechał pod prąd przez rondo. Tak wyglądał sobotni pościg za kierowcą opla. Policja publikuje nagranie i informuje: - 29-latek odgryzł policjantowi fragment małego palca prawej dłoni.

W sobotę, tuż przed godziną 8, funkcjonariusze próbowali skontrolować kierowcę opla. Jak relacjonują, mężczyzna nie zamierzał się zatrzymać - nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. - Udali się w pościg za szaleńcem za kierownicą. Z prędkością przekraczającą niekiedy 140 kilometrów na godzinę uciekał przed policjantami przez centrum Poznania - mówi Iwona Liszczyńska z zespołu prasowego wielkopolskiej policji.

"Jechał pod prąd, nie stosował się do znaków"

Na nagraniu z wideorejestratora widać, jak kierowca jedzie pod prąd ulicą Święty Marcin od placu Wiosny Ludów, potem jedzie pasem rowerowym przez skrzyżowanie z aleją Niepodległości. Na wysokości ulicy Dworcowej zjeżdża na zjazd z ronda Kaponiera i wjeżdża na rondo pod prąd, by skręcić w lewo i torowiskiem pojechać w stronę Międzynarodowych Targów Poznańskich.

- Kierowca w wielu miejscach jechał pod prąd, nie stosował się do znaków i sygnalizacji świetlnej. Powodował ogromne niebezpieczeństwo - ocenia Liszczyńska.

Po minięciu skrzyżowania ulicy Roosevelta z ulicą Bukowską w pobliżu Międzynarodowych Targów Poznańskich policjanci, uderzając w tył opla, zakończyli ucieczkę kierowcy.

- Policjanci musieli użyć radiowozu jako środka przymusu bezpośredniego (zepchnęli auto na pobocze - red.). Wtedy okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu - mówi Iwona Liszczyńska z zespołu prasowego wielkopolskiej policji.

"Zachowywał się irracjonalnie"

Jak podają funkcjonariusze, zatrzymany "zachowywał się irracjonalnie, był niezwykle agresywny". - Podczas interwencji jeden z policjantów doznał obrażeń. 29-latek odgryzł mu fragment małego palca prawej dłoni. Mamy istotne podejrzenie, że mężczyzna był pod wpływem silnych środków psychoaktywnych. Nie wykluczamy, że to mogą być dopalacze - informuje Liszczyńska.

Kierowca odgryzł policjantowi część małego palca prawej dłoniKWP Poznań

29-latek z Gdańska był znany wcześniej policji, był notowany na terenie całego kraju za różnego rodzaju przestępstwa, w tym włamania i kradzieże. Nie miał prawa jazdy.

Trafił do poznańskiego szpitala. Znajduje się na oddziale toksykologicznym, gdzie została mu pobrana krew do badań. - Będziemy chcieli się dowiedzieć, czy i pod wpływem jakich środków się znajdował. Wszystkie zgromadzone dowody zostaną przedstawione prokuratorowi, który zdecyduje, jakie zarzuty usłyszy mężczyzna - mówi Liszczyńska.

29-latek nadal nie mógł zostać przesłuchany i nie usłyszał zarzutów. Policja już jednak zapowiedziała, że będzie wnioskować o areszt dla niego.

Poszkodowany policjant czuje się dobrze. Jeszcze tego samego dnia został wypisany ze szpitala, przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Poznań: Po pościgu 29-latek odgryzł policjantowi fragment palca16.02. | Pędził 140 kilometrów przez centrum Poznania, jechał pod prąd przez rondo. Tak wyglądał sobotni pościg za kierowcą opla corsa. Policja publikuje nagranie i informuje: - 29-latek odgryzł policjantowi fragment małego palca od prawej dłoni.TVN 24 Poznań

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor:aa,fc/ran/kwoj,ec

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: KWP Poznań