Dziki wybiegły na trzypasmową ulicę, tuż przed samochody. "To, niestety, nie był pierwszy raz"

TVN24 | Poznań

Autor:
ek,
MAK/gp
Źródło:
TVN24
Dziki na ulicach PoznaniaKontakt24
wideo 2/4
Kontakt24 Dziki na ulicach Poznania

Locha a za nią młode. Dziki przebiegły przez trzypasmową ulicę w Poznaniu, tuż przed samochodami. Sytuację zarejestrowały kamery jednego z kierowców. Nagrania otrzymaliśmy na Kontakt24.

Dziki przecięły drogę kierowcom jadącym ulicą Krzywoustego w Poznaniu. Zwierzęta nagrał pan Paweł, który mieszka w pobliżu. Kamery ma zamontowanie z przodu i z tyłu swojego samochodu, dzięki czemu udało się zarejestrować całe zdarzenie. Widać, jak przez jezdnię przebiega łącznie siedem dzików – prawdopodobnie locha z młodymi.

OGLĄDAJ TELEWIZJĘ NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

- To, niestety, nie był pierwszy raz, kiedy widziałem dziki w tej okolicy. Zdarza się to dość często, widziałem dziki nawet bliżej centrum. Głośno jest o akcji odławiania dzików w Poznaniu, ale, jak widać, nie przynosi ona rezultatów. Dziwi mnie to, że te zwierzęta chodzą w takich zatłoczonych miejscach - mówi pan Paweł.

- To, że wybiegły dziki, nie zdziwiło mnie jakoś specjalnie, bo zdarza się to często, ale takie sytuacje nie powinny mieć miejsca. Na szczęście nic się nie stało, choć przez chwilę myślałem, że jednego z dzików potrąciłem. Jeżdżę ostrożnie, więc sytuacja nie wymagała ode mnie gwałtownego hamowania. Według mnie władze miasta powinny coś z tym zrobić – dodał mężczyzna.

Autor:ek, MAK/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Kontakt24