Wstali zza biurek i pobiegli, dla tych którzy nie mogą

Poznań

"Biegasz-pomagasz"tvn24
wideo 2/2

"Bieg jest rewelacyjny, impreza przednia", a cel szczytny. W dziewięciu miastach w Polsce pięcioosobowe drużyny wzięły udział w charytatywnej sztafecie, z której dochód zostanie przeznaczony na pomoc niepełnosprawnym. Podczas tegorocznego biegu Business Run zebrano prawie dwa miliony złotych.

Już po raz 8. udało się zorganizować Business Run - bieg charytatywny, z którego cały dochód jest przeznaczony na osoby z niepełnosprawnością ruchową. W tym tym roku w imprezie można było wziąć udział w 9 miastach m.in. w Poznaniu, Krakowie, Gdańsku i Rzeszowie.

- Biegniemy w sztafecie, każdy biegnie około 4 kilometrów. Razem daje to wynik prawie półmaratonu. Było o co powalczyć. Pojawiały się róże strategie, ponieważ biegnący wymyślali, który będzie drugi, czwarty czy jak będzie wyglądała walka pomiędzy nimi - opowiada Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Biegną, żeby uzbierać na protezę

W Poznaniu jest 6 beneficjentów biegu, a w całej Polsce około 90. Wśród nich Piotr Kąkol, paraolimpijczyk po amputacji nogi, który potrzebuje środków na nową protezę.

- Miałem wypadek komunikacyjny, w którym straciłem nogę. Poruszam się dzięki protezie. Bardzo dziękuję fundacji oraz biegaczom za to, że wspierają osoby niepełnosprawne. Jestem tutaj dziś, żeby kibicować tym 4 tysiącom osób, które biegną w Poznaniu - mówił tuż przed biegiem.

W tegorocznej edycji Business Run wzięło udział prawie 30 tys. osób. Każdy z nich dołożył swoją cegiełkę do lepszego życia niepełnosprawnych.

- Bieg jest rewelacyjny, impreza przednia. Te osoby borykają się na co dzień z bardzo poważnymi problemami zdrowotnymi. A my powinniśmy im pomagać - mówi Marek Niemiec z Gdańska, uczestnik imprezy.

- Emocje nie do opisania, jestem zaszczycona, że mogę w tym uczestniczyć - dodaje Małgorzata Torłop, która pobiegła w drużynie Fundacji Hospicyjnej w Gdańsku.

Do tej pory udało się zebrać prawie dwa miliony złotych.

Biegną dla tych, którzy nie mogą tvn24

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Autor: aa/r / Źródło: TVN24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: tvn24