Poznań

Nosowska: to jest inny Jarocin

Poznań

Jarocin Festiwal
tvn24Jarocin Festiwal

Snowman, Łąki Łan, KSU i Nosowska - to kilka gwiazd, które można było zobaczyć na scenie podczas drugiego dnia Jarocin Festiwalu. Jak przyznają ci, którzy byli na dawnych edycjach festiwalu i są na nim teraz - różnica jest zauważalna już na pierwszy rzut oka.

- To zupełnie inne wydarzenie niż to, które odbywało się kilka ładnych lat temu. To jest inny Jarocin. Poczujemy się wszyscy komfortowo gdy uznamy, że to po prostu nowy Jarocin - powiedziała TVN 24 Kasia Nosowska, która niejako spina dwie epoki rockowego święta w tym mieście.

Bardziej zagraniczny

- Dla mnie ważny jest ten aspekt sentymentalny, Byłam tu w przedostatnim roku tej pierwszej odsłony Jarocina – zbuntowanej, szalonej, walczącej. Przyjeżdżam tu za każdym razem ze wzruszeniem, spoglądam na ulice, spoglądam jak się zmieniło miasto na przestrzeni ponad dwudziestu lat. Na pewno jest bardziej zagranicznie, dawniej te warunki były zdecydowanie bardziej spartańskie. Nie było tak jak w zegarku, że próba ma dokładnie tyle trwać ile ma trwać - przyznaje artystka.

Holenderska sobota

W sobotę na scenie zagoszczą m.in. Lunatics, Jelonek czy zamykający koncertowy dzień Lao Che. Gwiazdą wieczoru będzie holenderski zespół Within Temptation, grający gothic metal. Niedziela to gratka dla fanów starego festiwalu - koncert z okazji 30-lecia zespołu Kult. Ponadto na scenie pojawia się m.in. Voo Voo, Luxtorpeda i Coma.

Lao Che w Jarocinie
Lao Che w Jarocinietvn24

Program koncertów na sobotę i niedzielę:

SOBOTA 15.00 - Dead On Time 15.45 - Lunatics 16.35 - Paula i Karol 17.25 - Lipali 18.30 - Jelonek 19.40 - TZN Xenna 20.50 - Biohazard 22.20 - Within Temptation 0.00 - Lao Che NIEDZIELA 14.00 - Magnificent Muttley 14.40 - Arka Noego 15.20 - Laureaci Konkursu Rytmy Młodych Red Bull Tourbus 16.30 - Starzy Sida 17.30 - Voo Voo 18.50 - Luxtorpeda 20.10 - Jello Biafra & The Guantanamo School Of Medicine 21.30 - Coma 22.50 - Kult

Autor: FC/par / Źródło: TVN Poznań

Pozostałe wiadomości