"Złodzieje połasili się na rzeczy pomagające personelowi szpitala w obsłudze zakażonych"

Autor:
aa/gp
Źródło:
TVN24/PAP
4 listopada: ponad 24 tysiące nowych zakażeń koronawirusem
4 listopada: ponad 24 tysiące nowych zakażeń koronawirusem
wideo 2/8
4 listopada: ponad 24 tysiące nowych zakażeń koronawirusem

Z namiotu, który stał przed Szpitalem Powiatowym w Drezdenku (woj. lubuskie), skradziono nagrzewnicę i oświetlenie. To sprzęt, który strażacy użyczyli placówce na czas walki z koronawirusem.

Policja ze Strzelec Krajeńskich (woj. lubuskie) przyjęła w poniedziałek zgłoszenie dotyczące kradzieży. Pracownicy Szpitala Powiatowego w Drezdenku poinformowali, że z namiotu, który znajdował się przed lecznicą skradziono nagrzewnice i oświetlenie. Część tego sprzętu należy do Komendy Powiatowej PSP w Strzelcach Krajeńskich i była przekazana placówce w użyczenie.

Szpital Powiatowy w Drezdenku jest jedną z lubuskich lecznic, którą wojewoda wyznaczył do opieki nad pacjentami z COVID-19.

- Dotarły już do nas te wieści. Szpitalowi użyczyliśmy nasz jedyny namiot kwatermistrzowski wraz z przypisanym do niego osprzętem. Zwykle używaliśmy go jako zabezpieczenie logistyczne podczas akcji, w których na przykład konieczna była ewakuacja ludności lub jako punkt triage - powiedział tvn24.pl kapitan Paweł Kaczmarczyk, rzecznik Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Strzelcach Krajeńskich.

Szpital Powiatowy w DrezdenkuTVN24

Ukradł kabel zasilający szpital dla chorych na COVID-19.

"Robimy wszystko, by jak najszybciej zatrzymać sprawców"

- Bulwersujące jest to, że złodzieje połasili się na rzeczy pomagające personelowi szpitala w obsłudze chorych, m.in. tych zakażonych koronawirusem. Na miejscu wykonano oględziny, zabezpieczono monitoring i przesłuchano świadków. Robimy wszystko, by jak najszybciej zatrzymać sprawców i odzyskać skradziony sprzęt - poinformował Tomasz Bartos, rzecznik strzeleckiej policji.

Policjanci proszą o pomoc osoby mające jakąkolwiek wiedzę na temat tego zdarzenia. Kontaktować można się z komendą powiatową w Strzelcach Krajeńskich i komisariatem w Drezdenku lub na numer alarmowy 112.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Wstępnie wartość skradzionych urządzeń oszacowano na ok. 9 tys. zł. - Jeśli szpital zgłosi się do nas i poprosi o pomoc w doposażeniu namiotu, to myślę, że nie spotka się z odmową. My mieliśmy jeden taki namiot z wyposażeniem, ale w województwie jest ich więcej - dodaje Kaczmarczyk.

Autor:aa/gp

Źródło: TVN24/PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości