Jedno wesele, 77 osób zakażonych koronawirusem

TVN24 | Poznań

Autor:
aa/gp
Źródło:
TVN24
Eksperci: większość ludzi wciąż jest podatna na zakażenie, to jest dopiero początekTVN24
wideo 2/5
TVN24Eksperci: większość ludzi wciąż jest podatna na zakażenie, to jest dopiero początek

W Wielkopolsce wykryto koronawirusa u kolejnych 94 osób. Aż 77 z nich to uczestnicy przyjęcia weselnego w powiecie rawickim - podał Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu.

Kolejne zakażenia koronawirusem w Wielkopolsce. Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że to właśnie w tym województwie stwierdzono najwięcej nowych przypadków.

"Wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie koronawirusem u 94 osób w regionie. Najwięcej zakażonych, bo aż 77 osób, to uczestnicy uroczystości weselnej zorganizowanej w powiecie rawickim" - podał Wielkopolski Urząd Wojewódzki.

Wszystkie te osoby zostały przebadane w punkcie drive-thru w Gostyniu i poddane leczeniu w warunkach izolacji domowej.

KORONAWIRUS W POLSCE. RAPORT TVN24.PL

Do podobnej sytuacji doszło na początku lipca. Wówczas koronawirusem zakazili się weselnicy z Ostrzeszowa. W przyjęciu brało udział 100 osób. Pochodzili z czterech powiatów: ostrzeszowskiego, kępińskiego, ostrowskiego i tyskiego.

Gwałtowny wzrost liczby zakażeń po trzech weselach odnotowano też w Małopolsce.

Wysoki bilans zakażeń

Resort zdrowia przekazał w niedzielę informację o 370 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. To najwyższy bilans od 2 lipca, gdy odnotowano 372 infekcje. W sobotę informowano o 305 nowych przypadkach, a w niedzielę tydzień temu - o 231.

Najwięcej zakażeń, o których MZ poinformowało w niedzielę, dotyczy województwa wielkopolskiego, gdzie odnotowano 94 nowe przypadki. Pozostałe zakażenia dotyczą województw: śląskiego (57), lubuskiego (48), podkarpackiego(46), lubelskiego (40), łódzkiego (29), małopolskiego (29), mazowieckiego (8), opolskiego (6), pomorskiego (5), podlaskiego (3), świętokrzyskiego (3) i dolnośląskiego (2).

"W ciągu ostatniego tygodnia odnotowaliśmy zdecydowanie więcej przypadków osób, które wyzdrowiały (3402), niż zachorowały (1941)" - podkreśliło Ministerstwo Zdrowia. W niedzielę resort przekazał też informację o śmierci trzech osób w wieku od 69 do 81 lat. Wszystkie miały choroby współistniejące.

Łącznie w Polsce potwierdzono zakażenie u 37 891 osób, 1 571 zmarło.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Autor:aa/gp

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: