TVN24 | Poznań

Nie zatrzymała się przed przejściem, pieszy wpadł na maskę auta

TVN24 | Poznań

Autor:
FC
Źródło:
TVN 24 Poznań
Kalisz, Wrocławska: Potrącenie mężczyzny przechodzącego przez przejście dla pieszych
Kalisz, Wrocławska: Potrącenie mężczyzny przechodzącego przez przejście dla pieszychKalisz24.info.pl
wideo 2/6
Kalisz24.info.plKalisz, Wrocławska: Potrącenie mężczyzny przechodzącego przez przejście dla pieszych

Wyglądało to bardzo groźnie, na szczęście dla pieszego nie skończyło się niczym poważnym. W przechodzącego przez przejście dla pieszych w Kaliszu mężczyznę wjechało rozpędzone auto. Całą sytuację nagrały kamery monitoringu.

Do potrącenia pieszego doszło w poniedziałek po godzinie 15 na ulicy Wrocławskiej w Kaliszu. Nagranie pokazujące całą sytuację opublikował portal kalisz24.info.pl.

Nie zatrzymała się

Na filmie widać mężczyznę, który przechodzi przez przejście dla pieszych prowadzące przez czteropasmową jezdnię. Jadący lewym pasem kierowca zatrzymuje się i przepuszcza pieszego. Ten idzie przez zebrę, po czym wjeżdża w niego rozpędzony jadący prawym pasem czerwony fiat seicento. Mężczyzna w ostatniej chwili próbuje jeszcze uciec przed autem, ale nie daje rady. W wyniku potrącenia uderza w maskę i przednią szybę samochodu, koziołkuje w powietrzu i spada na ziemię. Widzący to zdarzenie inni podróżujący zatrzymują się, by pomóc poszkodowanemu.

Na miejsce wezwano policję. - Kierująca fiatem seicento wyprzedziła inny pojazd, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, wjechała na to przejście i potrąciła mężczyznę. Na szczęście nie odniósł on poważniejszych obrażeń - mówi Anna Jaworska-Wojnicz z kaliskiej policji.

W zaistniałej sytuacji zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Kierująca fiatem seicento 60-latka została ukarana mandatem oraz punktami karnymi. Niemniej, z powodu rażącego naruszenia przepisów ruchu drogowego, funkcjonariusze zatrzymali jej uprawnienia do kierowania. W sprawie uprawnień zdecyduje sąd.

Autor:FC

Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Kalisz24.info.pl

Pozostałe wiadomości