Wpadła, bo nie wykupiła biletu parkingowego

Autor:
ng/gp
Źródło:
PAP
Do zdarzenia doszło w Jarocinie
Do zdarzenia doszło w JarocinieGoogle Earth
wideo 2/5
Google EarthDo zdarzenia doszło w Jarocinie

31-latka z Jarocina jest podejrzana o 21 oszustw. Miała się ich dopuścić podczas pracy w jednej z firm pożyczkowych. Wpadła w ręce śledczych, bo nie uregulowała biletu za parking.

- Sposób działania 31-letniej mieszkanki Jarocina był dobrze zaplanowany - mówi asp. szt. Agnieszka Zaworska, oficer prasowa policji w Jarocinie.

Kobieta była zatrudniona na stanowisku pośrednika w jednej z firm pożyczkowych w Poznaniu. Dzięki temu miała dostęp do dokumentacji klientów.

- Ich dane postanowiła wykorzystać do sporządzania fikcyjnych umów na pożyczki. Podrabiała podpisy osób, których dane widniały na takiej umowie. Po przyznaniu pożyczki pieniądze wpływały na jej konto. Do spłaty zaciągniętego kredytu zobowiązane były natomiast niczego nieświadome osoby, na które pożyczka była zaciągnięta - tłumaczy policjantka.

Poszkodowani zawiadomili policję w 2021 r. Poinformowali, że zostali obciążeni spłatami, choć nie zaciągali żadnych pożyczek. Funkcjonariusze z Jarocina ustalili, że kobieta w okresie od listopada 2020 r. do marca 2021 r., działając na szkodę instytucji finansowej i 21 osób, wyłudziła ponad 16 tys. zł.

PRZECZYTAJ: Pod przydrożnym krzyżem zostawił blisko 100 tysięcy złotych.

Nie uregulowała opłaty za parking

Poszukiwana od tego czasu zmieniała miejsce zamieszkania. - Został na nią wystawiony nakaz zatrzymania i doprowadzenia. Skutecznie ukrywała się do połowy marca tego roku – podkreśliła rzeczniczka.

Wpadła, gdy na jednym z parkingów w Koźminie Wielkopolskim nie uregulowała opłaty parkingowej. Podczas zgłoszonej interwencji i legitymowania kobiety policjanci ustalili, że jest poszukiwana przez jarocińską policję.

31-latka została zatrzymana. Usłyszała zarzuty związane z oszustwem oraz posłużeniem się podrobionymi dokumentami. Grozi jej do ośmiu lat więzienia.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ng/gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości