Ojciec pracował z synem na polu. Maszyna rolnicza wciągnęła dłoń 14-latka

TVN24 | Poznań

Autor:
aa
Źródło:
TVN24
Do zdarzenia doszło w Nowym Dworze w gminie Krzywiń
wideo 2/2
mapka

Wypadek podczas prac polowych w pobliżu Kościana (woj. wielkopolskie). Maszyna rolnicza wciągnęła rękę 14-latka. Chłopca przetransportowano do poznańskiego szpitala.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w Nowym Dworze (woj. wielkopolskie), gdzie prowadzono prace polowe. Służby wezwano około godz. 17.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna wraz z 14-letnim synem wykonywał prace polowe przy użyciu ciągnika z kombajnem do zbierania ziemniaków. Po zatrzymaniu zestawu mężczyzna przeszedł na chwilę na tył. Wtedy usłyszał krzyk syna i zobaczył, że jedna z ruchomych części wciągnęła dłoń chłopca - poinformował podkomisarz Radosław Nowak, rzecznik prasowy policji w Kościanie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W chwili przyjazdu służb 14-latek był przytomny. Jak podaje policja, chłopca z urazem ręki przetransportowano do szpitala w Poznaniu. - Zachowajmy ostrożność podczas prac polowych i uważamy na dzieci, które biorą w nich udział - dodał Nowak.

Okoliczności wypadku bada policja.

Autor:aa

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24